کولایی: تداوم وضع موجود در مذاکرات، برای روسیه ایده‌آل است

روسيه,مذاكرات هسته‌اي

الهه کولایی با اشاره به نقش روسیه در مذاکرات هسته‌ای گفت: روسیه نسبت به تداوم وضع موجود در مذاکرات و به توافق نرسیدن و حل و فصل نشدن مساله هسته‌ای رضایت دارد و منافعش را این روند تامین می‌کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این استاد دانشگاه تهران با اشاره به تعامل روسیه در بحث هسته‌ای در همایش دیپلماسی هسته‌ای گفت: امکان ندارد روابط ایران و روسیه بررسی شود در حالی‌که در آن به فاکتور آمریکا توجه نشود.

وی همچنین گفت: همکاری هسته‌ای میان ایران و روسیه در حالی انجام می‌شود که ایران در جهت تقابل با غرب قرار دارد. در عین حال در بررسی روابط ایران و روسیه علاوه بر آمریکا باید به نقش اسرائیل و روابطش با روسیه نیز توجه کرد.

این استاد دانشگاه ادامه داد: روش روسیه نشان می‌دهد که تمایل دارد مذاکرات هسته‌ای به سمت استمرار وضعیت موجود و نرسیدن به توافق و حل و فصل نشدن پیش رود.

وی گفت: تداوم وضع موجود یک وضعیت ایده‌آل برای روسیه است. در عین حال جنبه‌های ابهام برانگیز برنامه هسته‌ای ایران همچنان مورد توجه روسیه است.

کولایی در پایان تاکید کرد: الزامات ژئوپولتیک ایجاد یک موازنه را میان ایران با بازیگران منطقه‌ای و بین‌المللی موجب می‌شود اما روس‌ها خیلی زودتر از ما به این مساله پی برده و برای این موضوع برنامه‌ریزی کردند.

انتهای پیام

کد N610264