وزیر اطلاعات: باید سایه امنیتی شدن مراکز آموزشی برداشته شود

تحريم,حسن روحاني,سيدمحمود علوي,وزير اطلاعات,سفر روحاني

وزیر اطلاعات گفت: توسعه فرهنگی و سیاسی و اقتصادی هر کشور در سایه امنیت امکان‌پذیر بوده و تمام تلاش این است که امنیت پایدار در کشور حکمفرما شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی در جمع مردم شهرستان رامیان واقع در شرق استان گلستان با ابلاغ سلام گرم رییس‌جمهور به مردم این منطقه اظهار کرد: این دولت به دنبال حل مشکلات مردم بوده و با اطمینان به این امر خوشبین است.

وی با اشاره به استقبال خوب مردم گلستان از دولت تدبیر و امید افزود: دولت با انبوهی از مشکلات که از گذشته به ارث برده مواجه است و اکنون با تدبیر می‌خواهد این مشکلات را رفع کند

وی، تحریم‌های دشمنان را کاری ظالمانه توصیف کرد و گفت: مردم ایران این مشکلات ظالمانه را با جان دل پذیرفتند تا هزینه سر بلندی و استقلال خود را بپردازند. دولت با تدبیر خود توانست بخشی از این مشکلات را رفع و بخشی از سرمایه‌های بلوکه شده را آزاد کند و اکنون انبارها انباشته از کالاهای راهبردی است.

وزیر اطلاعات با بیان این‌که «مشکلات عدیده‌ای که دولت با آن روبه‌روست برنامه‌ریزی را دچار مشکل کرده است» گفت: حماسه سیاسی مورد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی پارسال در جریان انتخابات ریاست جمهوری محقق شد و اکنون دولت تلاش می‌کند تا حماسه اقتصادی در کشور به وقوع پیوندد.

وی با یادآوری این‌که «لازمه فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی در جامعه فراهم بودن امنیت است»، افزود: تا زمانی که در جامعه امنیت نباشد، سرمایه‌گذاری صورت نمی‌گیرد و اندیشه اندیشمندان به پویایی نمی‌رسد و بارقه‌های نوپردازی در ذهن اهل فرهنگ جرقه نمی‌زند.

وی با تاکید بر این‌که «باید سایه امنیتی شدن مراکز آموزشی برداشته شود» افزود: اساتید، دانشجویان و طلبه‌ها با رعایت چارچوب نظام در جهت حفظ امنیت کشور تلاش خواهند کرد.

وزیر اطلاعات گفت: یکی از دغدغه‌های رییس‌جمهور آسایش و مرتب بودن امور مردم است؛ چراکه اگر مردم بتوانند راحت حرف زده و کار کنند، چنین جامعه‌ای به پویایی می‌رسد و شکوفایی اقتصادی در آن اتفاق می‌افتد.

وی ادامه داد: وقتی مردم از امنیت و آرامش برخوردار شوند، انگیزه تخلف نیز در جامعه کاهش می یابد. اگر می‌خواهیم ناهنجاری‌ها کم شود یکی از راه‌های آن بها دادن و شخصیت بخشیدن به مردم است و اگر شخصیت مردم آسیب دید، نباید انتظار آرامش داشت.

وی با یادآوری فعالیت فراجناحی دولت تدبیر و امید افزود: دولت یازدهم تحت رهبری حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی از همه جناح‌ها استفاده برده و به فکر حاشیه بردن هیچ جناحی نیست. امروز همه اقوام در جهت حفظ انقلاب باید دست در دست هم دهند و زیر چتر ولایت فعالیت کنند.

علوی گقت: هر حرکتی که باعث به حاشیه راندن گروهی شود، با تدبیر رهبری و رییس جمهوری ناسازگار است.

انتهای پیام.

کد N610174