در دیدار معاون وزیر خارجه کشورمان با معاون سلطان قابوس

پيام دعوت جهانگيري از معاون سلطان قابوس تسليم شد

سیاسی

معاون عربي و آفريقاي كشورمان در ديدار با معاون سلطان قابوس گفتگو پیرامون روابط دوجانبه و همکاری های منطقه ای و بین المللی، پیام دعوت معاون اول رئیس جمهور کشورمان را به وی تسلیم كرد.

به گزارش خبرگزاري مهر، حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان طی دیدار با سید فهد بن محمود آل سعید معاون سلطان قابوس و معاون نخست وزیر در امور کابینه سلطنت عمان و گفتگو پیرامون روابط دوجانبه و همکاری های منطقه ای و بین المللی، پیام دعوت معاون اول رئیس جمهور کشورمان را به وی تسلیم كرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار با ابراز خرسندی از روند رو به رشد روابط ایران و عمان که می تواند الگویی برای روابط بین کشورهای منطقه باشد، افزود در حال حاضر کشورهای منطقه با تهدیدات مشترکی همچون تروریسم و رویکردهای طایفه گرایی روبرو شده اند که تنها راه مبارزه با آنها، همکاری و رایزنی مستمر بین کشورهای منطقه است

معاون وزیر خارجه کشورمان با اشاره به اهمیت احترام و حفظ حاکمیت، استقلال، وحدت ملی و تمامیت ارضی عراق، سوریه و همه کشورهای منطقه، تأکید کرد اقداماتی که به نام مبارزه با تروریسم و داعش در تعارض با این اصول می باشد، مغایر صلح و ثبات و امنیت منطقه است.

معاون سلطان قابوس نیز ضمن تشکر از دریافت پیام دعوت، ابراز امیدواری کرد در اولین فرصت مناسب از جمهور اسلامی ایران دیدار كرد. 

وی با اشاره به جایگاه مثبت و سازنده جمهوری اسلامی ایران در کمک به صلح و ثبات منطقه، اظهار داشت: اعتماد رهبران دو کشور به یکدیگر، سرمایه گرانقدری است که باید در مسیر توسعه روابط هر چه بیشتر مناسبات بکار گرفته شود.