با شعار «هر طلبه یک وقف»

همایش نقش حوزه‌های علمیه در توسعه فرهنگ وقف برگزار می‌شود

وقف,سازمان اوقاف

همایش نقش حوزه‌های علمیه در توسعه فرهنگ وقف با شعار «هر طلبه یک وقف» 16 آذر ماه با حضور استادان حوزه، علما و صاحب نظران در سالن دارالشفای قم برگزار می‌شود.

همایش نقش حوزه‌های علمیه در توسعه فرهنگ وقف با شعار «هر طلبه یک وقف» 16 آذر ماه با حضور استادان حوزه، علما و صاحب نظران در سالن دارالشفای قم برگزار می‌شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد شرفخانی، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با اعلام این خبر اظهار کرد: همایش نقش حوزه‌های علمیه در توسعه فرهنگ وقف، برای دومین سال با هدف تعامل و بررسی ابعاد همکاری‌های دو نهاد عظیم حوزه علمیه و سازمان اوقاف و به منظور ترویج فرهنگ و سنت حسنه وقف روز 16 آذر در سالن دارالشفای حوزه علمیه قم برگزار خواهد شد.

رئیس ستاد هفته بزرگداشت وقف افزود: به دلیل ارتباط گسترده حوزه‌های علمیه با سایر نقاط کشور و حضور مبلغین و برخورداری این نهاد مقدس از ابزارهای تبلیغی و اطلاع رسانی، این نهاد می‌تواند نقش موثر و مهمی را در ترویج فرهنگ وقف ایفا کند.

شرفخانی حضور سخنرانان برجسته و اساتید حوزه علمیه قم را در همایش نقش حوزه‌های علمیه در ترویج فرهنگ وقف مورد تاکید قرار داد و گفت: همایش نقش حوزه‌های علمیه در ترویج فرهنگ وقف با سخنرانی آیت‌الله حسینی بوشهری، مدیر حوزه‌های علمیه کشور آغاز و در این مراسم از علما و روحانیون واقف تجلیل خواهد شد.

وی تصریح کرد: در این همایش از روحانیون برجسته واقف و نویسنده در زمینه وقف با اهدای لوح سپاس تجلیل و مهمترین محورها و عرصه‌های مورد نیاز تبلیغی وقف در میان مردم مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

به گفته معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه، در همایش نقش حوزه‌های علمیه در ترویج فرهنگ وقف استادان سطوح عالی، مبلغان برجسته و مسئولان کشور حضور خواهند داشت و گزارش عملکرد سازمان اوقاف در زمینه اجرای نیات واقفان مرتبط با حوزه‌های علمیه به محضر علما و اندیشمندان ارائه خواهد شد.

وی با بیان این‌که «اساتید و علما به عنوان تاثیرگذاران در تبلیغ فرهنگ وقف مورد توجه هستند» افزود: در همایش وقف و حوزه‌های علمیه با شعار « هر طلبه یک وقف» چشم انداز فراروی تبیین می‌شود و همچنین در حوزه تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف با نگاه علمی و پژوهشی توجه ویژه‌ای خواهد شد.

شرفخانی با اشاره به پیشینه کمیته وقف در حوزه‌های علمیه گفت: کمیته وقف از زمان آغاز فعالیت خود، با سفر به استان‌ها و با حضور مدیران ارشد ستادی حوزه‌های علمیه و سازمان اوقاف و امور خیریه و همچنین مدیران استانی این دو مجموعه و با هدف ارتقاء تعاملات، جلسات گوناگونی را برگزار کرده است که آثار مثبت و ارزشمندی در پی داشته و توانسته در عرصه اقبال طلاب و علمای بلاد تاثیر بسزایی داشته باشد به گونه‌ای که در این مدت کوتاه، موقوفات قابل توجهی نیز برای حوزه‌های علمیه ایجاد شده است.

انتهای پیام

کد N610000