آغاز به کار شانزدهمین همایش صنایع دریایی در بندرعباس

سیاست داخلی

در این نمایشگاه مذکور 130 شرکت دستاوردهای خود را در 10 غرفه در زمینی به وسعت 5 هزار مترمربع در محل دائمی نمایشگاه‌های بندرعباس به نمایش می‌گذارند.

شانزدهمین‌همایش و نمایشگاه صنایع دریایی ایران به عنوان بزرگ‌ترین رویداد دریایی کشور در بندرعباس با حضور وزیر صنعت،معدن و تجارت و فرمانده نیروی دریایی ارتش و ‌مدیر سازمان بنادر و دریانوردی و مقامات ارشد دریایی آغاز شد.

به گزارش ایلنا، معرفی و ارائه آخرین دستاوردهای دریایی کشور در بخش‏‌های تأمین تجهیزات، ساخت شناور و سازه‏‌های دریایی و فراهم کردن فرصت بازاریابی و بستن قرارداد بین بهره‏‌برداران و سازندگان از اهداف برگزاری این رویداد بزرگ دریایی است.

‌در نمایشگاه مذکور 130 شرکت دستاوردهای خود را در 10 غرفه در زمینی به وسعت 5 هزار مترمربع در محل دائمی نمایشگاه‌های بندرعباس به نمایش می‌گذارند.

بهره‌برداری از دو فروند شناور مسافری (در بندر شهید حقانی)، دو فروند شناور اقیانوس پیمای کانتینربر و یک فروند لندینگ کرافت ساخته ‏شده به دست صنایع داخلی کشور از محل وجوه اداره‏ شده سازمان بنادر و دریانوردی از برنامه‌های روز نخست شانزدهمین نمایشگاه صنایع دریایی کشور در بندرعباس است.

برگزاری میزگرد ملی موفقیت‏‌ها و چالش‏‌های صنایع دریایی با نگاه بخشی و فرابخشی با هدف امکان ارائه تصویر کامل از فعالیت‏‌های دریایی کشور از دیگر برنامه‌های این رویداد است.

ارائه 38 مقاله به صورت شفاهی و حدود 50 مقاله به شکل پوستر و برگزاری کارگاه‏‌های آموزشی و نشست کمیته‏‌های تخصصی فعالان صنایع دریایی در محل پردیس دانشکده مهندسی دریایی دانشگاه امیرکبیر بندرعباس از دیگر برنامه‌های شانزدهمین همایش صنایع دریایی کشور در بندرعباس است.

همزمان با برگزاری این نمایشگاه، 15 کارگاه آموزشی دو ساعته با همکاری شرکت‏‌ها و سازمان‌های دریایی کشور در بندرعباس برگزار می‌شود.

بازدیدهای عمومی از بندر شهید رجایی، مجتمع کشتی‏‌سازی و صنایع فراساحل ایران و جزیره قشم از دیگر برنامه‌های جانبی شانزدهمین نمایشگاه صنایع دریایی در بندرعباس است.

لازم به ذکر است، توان تولید سالانه صنایع دریایی ایران 100 هزار تن است و چهار و یک دهم درصد از تولید ناخالص داخلی مربوط به صنایع دریایی است.

گفتنی است، سالانه طرح‌های مختلفی به ارزش حدود 400 میلیون دلار در بخش صنایع دریایی اجرا می‌‏شود

کد N609382