در تذکرات شفاهی نمایندگان عنوان شد؛

اعتراض به اظهارات نوبخت درباره افزایش قیمت نان/دولت موضعش را شفاف کند

سیاسی

در تذکرات شفاهی نمایندگان نسبت به اظهارات سخنگوی دولت درباره عدم افزایش قیمت نان از سوی دولت و اجازه به نانوایی ها برای گران کردن نان، اعتراض شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی نمایندگان به مسئولین اجرایی تذکر شفاهی دادند.

بر این اساس محمد شکری نماینده مردم رضوانشهر و تالش در تذکر شفاهی به سخنگوی دولت گفت: آقای نوبخت مصاحبه کرده و گفته دولت تصمیمی برای افزایش قیمت نان ندارد ولی به نانوایان اجازه دادیم که 30 درصد افزایش قیمت داشته باشند.

وی افزود: بالاخره دولت موافق این افزایش قیمت است یا مخالف، به طور شفاف روشن شود که این افزایش قیمت از سوی دولت است یا نه.

این نماینده مجلس ادامه داد: چند درصد افزایش قیمت اعلام شده به طوری که در برخی استانها 30 درصد، در برخی شهرستانها 60 درصد، در برخی مناطق 50 و در برخی مناطق 45 درصد افزایش قیمت داشته ایم.

شکری گفت: قیمت نان را افزایش داده ایم اما دهک های پایین با چه رقمی باید زندگی کنند. وقتی یارانه 45 هزار تومانی افزایش نیافته این افراد درآمد خود را از کجا تامین کنند.

این نماینده مجلس همچنین در تذکر دیگری به وزیر جهاد کشاورزی، گفت: مافیای کشور قیمت کیوی را به زیر قیمت تمام شده رساندند و امروز کیوی کشاورزان روی دست آنها مانده، هیچ مرجعی برای این مسئله پاسخگو نیست.

 همچنین علیرضا خسروی نماینده مردم مهدی شهر و سمنان در تذکری به وزیر اقتصاد، گفت: مشکل مردم زندگی بدون ربا است. به داد اسلام برسید.

وی افزود: بانکی 17 میلیون وام داده و برای آن خانه و دامداری یک دامدار را به وثیقه گرفته است، خانه را 170 میلیون فروخته و به دنبال مصادره کردن دامداری است؛ این مشکلات زندگی مردم را نابود می کند.

نعمت الله منوچهری نماینده مردم پاوه و جوانرود نیز در تذکر شفاهی، گفت: دولت سرنوشت ملت ایران را به تحریم ها گره نزند و با اجرای اقتصاد مقاومتی با تحریم ها مبارزه کند.