کاتب خبر داد:

افزایش 17 درصدی حقوق کارمندان دولت/ جزئیات قیمت نفت و دلار در بودجه 94

سیاسی

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در تشریح جزئیات لایحه بودجه سال 94 گفت: قیمت نفت در لایحه بودجه 70 دلار خواهد بود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، در حاشیه جلسه علنی مجلس شورای اسلامی، غلامرضا کاتب سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه، گفت: شب گذشته دولت کلیات بودجه را در جلسه هیات دولت به تصویب رساند.

کاتب با بیان اینکه یکشنبه هفته آینده دولت لایحه بودجه سال 94 را تحویل مجلس می کند، گفت: مجلس در همین راستا هفته آینده جلسه علنی خواهد داشت.

وی در خصومص قیمت نفت و دلار در لایحه بودجه سال 94 گفت: قیمت نفت در لایحه بودجه 70 دلار پیش بینی شده است. مجلس هم تاکید داشت که دولت پیش بینی واقع بینانه‌ای از قیمت نفت در لایحه بودجه داشته باشد و به همین دلیل قیمت نفت را افزایش نخواهد داد.

کاتب با اشاره به کاهش شدید بودجه های عمرانی و جاری در پی کاهش قیمت نفت در لایحه بودجه، تصریح کرد: این امر فرصت مناسبی برای کاهش وابستگی بودجه جاری به درآمدهای نفتی است.

وی در خصوص میزان افزایش حقوق کارمندان نیز گفت: بر اساس قانون افزایش حقوق کارمندان باید به اندازه تورم باشد. در حال حاضر تورم 17 درصد است و بودجه جاری برای پرداخت حقوق کارمندان نیز نزدیک به 17 درصد افزایش یافته است.

کاتب در خصوص نرخ دلار در لایحه بودجه، گفت: بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه نمی‌توانیم نرخی را برای دلار در لایحه بودجه پیش بینی کنیم و نرخ دلار در لایحه بودجه شناور خواهد بود.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به درآمد 11 هزار میلیارد تومانی وزارت بهداشت و درمان، گفت: سال گذشته از محل یک درصد مالیات بر ارزش افزوده و 10 درصد درآمدهای هدفمندی بودجه بهداشت و درمان 11 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود که امسال با افزایش نرخ مالیات بر ارزش افزوده و درآمدهای هدفمندی یارانه ها، بودجه وزارت بهداشت و درمان نیز افزایش می‌یابد.