رئیس‌جمهور در جمع مردم گلستان:| 229696

پای قول‌هایم خواهم ایستاد/ اگر لازم بود 50 وزیر معرفی می‌كردم

دولت,حسن روحانی

دوران افراط و فضای امنیتی بسر آمده است و ما در دوران وحدت و اتحاد و اقتدار و فضای باز برای کمک به یکدیگر راه اعتدالی فرهنگ را ادامه خواهیم داد/ اگر لازم بود 50 وزیر را معرفی می‌کردم اما از راه خود و وعده‌ای که سال گذشته به جوانان دادم؛ بازنخواهم ایستاد.

حسن روحانی پس از ورود به استان گلستان با حضور در ورزشگاه آزادی شهر گرگان در جمع مردم استان گلستان گفت: امروز گلستان ما به مراتب از دیروز سرزنده‌تر و شاداب‌تر و آماده‌تر برای خدمت به ایران عزیز است. من بعد از پیروزی در انتخابات به شهر شما آمدم و در آن روز شاهد استقبال بسیار گرم شما بودم و امروز نیز استقبال بسیار گرمی در خیابان‌ها و در مسیر راه از فرودگاه تا استادیوم صورت گرفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ وی گفت: دو طرف در وعده‌ای که سال گذشته در 24 خرداد پای صندوق آرا به یکدیگر دادیم؛ وفادار هستیم و خواهیم ماند. آنچه من به شما وعده دادم نجات اقتصاد کشور، احیای اخلاق در جامعه و تعامل سازنده با جهان بود که پای وعده خود تا لحظه آخر و با همه توان ایستاده‌ام.

روحانی تاکید کرد: به نسل جوان کشور به ویژه جوانان دانشجو وعده می‌دهم که پای قول‌های خود خواهم ایستاد. در مورد اینکه 5 وزیر علوم به مجلس معرفی کردم؛ باید بگویم اگر لازم بود 50 وزیر را معرفی می‌کردم اما از راه خود و وعده‌ای که سال گذشته به جوانان دادم؛ بازنخواهم ایستاد.

رئیس جمهور یادآور شد: دوران افراط و فضای امنیتی بسر آمده است و ما در دوران وحدت و اتحاد و اقتدار و فضای باز برای کمک به یکدیگر راه اعتدالی فرهنگ را ادامه خواهیم داد. فرهنگ دوستی، اتحاد، برادری و تعامل با جهان مسیر راهی است که اسلام برای ما تعیین کرده و مردم بزرگوار ما پای پرچم وحدت و تعامل ایستاده‌اند.

وی با اشاره به اینکه این روزها ایام قانون اساسی، مرحوم مدرس و مجلس شورای اسلامی است؛ گفت: 10 آذر روز احترام به مجلس شورای اسلامی و 12 آذر روز قانون اساسی است. همه ما باید پایبند به قانون باشیم. این همان ریلی است برای ما مشخص شده تا بر مبنای آن قطار توسعه و پیشرفت و سرافرازی کشور را قرار دهیم.

روحانی با تاکید بر اینکه همه ما به قانون احترام خواهیم گذاشت؛ گفت: هیچکس نباید از قانون تخلف کند. همه آنهایی که خدایی ناکرده دیروز یا امروز از مسیر قانون تخطی کردند؛ بدانند امروز ملت ما متحد و یکپارچه در برابر قانون‌گریزی، تخلف از قانون و فساد ایستادگی می‌کند و مسیر و راه توسعه را ادامه خواهد داد.

رئیس جمهور یادآور شد: علیرغم اینکه دست‌های توطئه‌گر در منطقه و جهان قیمت نفت را کاهش داده و علیرغم اینکه آنها فکر می‌کنند برای ایران اسلامی و اقتصاد کشور مشکلاتی فراهم کرده‌اند اما ملت بزرگوار ما بداند که هفته آینده لایحه بودجه را بدون کسری بودجه تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهیم کرد.

وی افزود: علیرغم فشارها و مشکلاتی که برخی فکر می‌کنند در سال جاری وجود داشت اما تمام بودجه استانی سراسر کشور را به طور کامل پرداخت کردیم درحالیکه هیچ سالی در گذشته وجود نداشته که در آذر ماه تمامی بودجه عمرانی استان‌ها توسط دولت پرداخت شود.

روحانی با بیان اینکه تا امروز بیش از 20 هزار میلیارد تومان برای بودجه عمرانی پرداخت کرده‌ایم؛ گفت: تا پایان سال این مبلغ به بیش از 30 هزار میلیارد تومان خواهد رسید و قطعا بودجه سال آینده ما دارای رشد خواهد بود. مبلغی که به عنوان بودجه سال آینده شب گذشته در هیات وزیران تصویب شد 219.6 میلیارد تومان بود که البته در پایان هفته با تغییر متخصری تقدیم مجلس خواهد شد.

وی گفت: برای سال آینده بودجه عمرانی ما 46.1 هزار میلیارد تومان خواهد بود. برای اشتغال و ازدواج جوانان نیز تسهیلات لازم را پیش‌بینی کردیم و برای سال آینده نیز پیش‌بینی خواهیم کرد. در مسیری که امروز قرار داریم باید در این کشور توسعه را به وجود بیاوریم تا از رکود عبور کنیم. البته ما اولین قدم‌ها را برداشته‌ایم و باید رونق اقتصادی به وجود بیاوریم.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه در رونق اقتصادی همه مردم از بخش خصوصی و عمومی، غیردولتی و دولتی باید دست به دست هم بدهند؛ گفت: بدانید که مسیر آینده کشور بدون تردید مسیر پیشرفت،‌ توسعه و امیدواری خواهد بود. ملت بزرگ ایران و شما مردم گرگان بدانید که تعامل ما با دنیا و همسایگان روز به روز بیشتر می‌شود و فردا نیز دو رئیس جمهور از ترکمنستان و قزاقستان به شهر شما در مرز ما و آسیای مرکزی برای افتتاح راه‌آهنی که گرگان را به ترکمنستان، قزاقستان و آسیای مرکزی متصل خواهد کرد قدم می‌گذارند.

کد N609114