جنبش اشغال هنگ کنگ فعال است/ دولت معترضان را تهدید کرد/ سه بنیانگذار جنبش تسلیم پلیس شدند

جمهوري چين

هزاران فعال حامی دموکراسی هنگ‌کنگ که پس از درگیری با پلیس باعث تعطیلی موقت مقر دولت شدند، از دستورات عقب‌نشینی پس از دو ماه اعتراضات مداوم در این دولت شهر سرپیچی کردند.

هزاران فعال حامی دموکراسی هنگ‌کنگ که پس از درگیری با پلیس باعث تعطیلی موقت مقر دولت شدند، از دستورات عقب‌نشینی پس از دو ماه اعتراضات مداوم در این دولت شهر سرپیچی کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، لئونگ چان- یینگ، رئیس اجرایی هنگ‌کنگ گفت: پلیس تاکنون صبور بوده اما از حالا به بعد اقدامات جدی و قاطعانه‌ای انجام می‌دهد؛ اظهاراتی که حاکی از تمام شدن صبر مقامات دولتی و پلیس دارد.

جاشوآ وونگ، رهبر دانشجویان معترض هنگ‌کنگ دوشنبه شب در مرکز محل اعتراضات در نزدیکی مقر دولت گفت، وی و دو تن دیگر از جمله یکی از دانش‌آموزان دبیرستانی برای تحت فشار گذاشتن پکن درخصوص اعطای دموکراسی کامل به هنگ‌کنگ، اعتصاب غذا را آغاز می‌کنند.

جاشوآ وونگ 18 ساله افزود: ما امروز این تصمیم را گرفتیم چراکه احساس می‌کنیم راه دیگری برایمان باقی نمانده است.

هنگامی که کارمندان در حال رفتن به سر کار خود بودند و صدها معترض اطراف مرکز دریانوردی هنگ‌کنگ را محاصره کرده بودند، درگیری‌ها آغاز شد و پس از این ناآرامی‌ها جاشوآ وونگ شروع به سخنرانی کرد که با تشویق و حمایت دیگر معترضان مواجه شد.

رئیس اجرایی هنگ کنگ به خبرنگاران گفت: برخی از مردم صبر و شکیبایی پلیس را با ضعف اشتباه گرفته‌اند. من از دانشجویانی که قصد دارند مجدداً به محل‌های اشغال و اعتراضات بازگردند، می‌خواهم تا این کار را انجام ندهند.

الکس چو، رهبر فدراسیون دانشجویان هنگ‌کنگ گفت: معترضان قصد دارند تا مقر دولت را تعطیل کنند.

همچنین سه تن ازبنیانگذاران "جنبش اشغال" هنگ کنگ در حالی که به شدت گریه می‌کردند گتند که تسلیم پلیس شده‌اند و از معترضان می‌خواهند که خیابان‌ها را ترک کنند.

بنی تای، از رهبران جنبش اشغال گفت: از دانشجویان و دانش آموزان می‌خواهیم که عقب‌نشینی کنند. ما برای نشان دادن تعهدمان به قانون خود را تسلیم پلیس کرده‌ایم. تسلیم به معنای ترس و ضعف نیست بلکه شهامت عمل به قول است. تسلیم شکست نیست، محکوم کردن دولت با سکوت است.

وی همچنین از شجاعت کسانی که در صف مقدم اعتراضات ایستادند تشکر و از خشونت پلیس که خارج از کنترل بود، انتقاد کرد و گفت که زمان آن رسیده تا معترضان این مکان‌های خطرناک را ترک کنند.

چان کین-من و چو یویی- مینگ از پایه‌گذاران نافرمانی مدنی جنبش اشغال در اوایل 2013 بودند و هدف اصلی آنها اصلاحات سیاسی بود.

این ناآرامی‌ها همزمان با آن صورت گرفت که سفارت چین به قانون‌گذاران انگلیس گفت که آنها اجازه سفر و ورود به هنگ‌کنگ را ندارند.

انتهای پیام

کد N609105