با گزینه اصلی رئیس جدید پنتاگون آشنا شوید

فارس نوشت:

رئیس‌جمهور آمریکا در حال بررسی لیستی از گزینه‌های احتمالی برای اداره پنتاگون می‌باشد که «اشتون کارتر» معاون سابق وزیر دفاع آمریکا، پیشرو این لیست برای کسب سمت ریاست پنتاگون می‌باشد.
 «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا در حال بررسی گروهی از شخصیت‌های عالیرتبه آمریکایی بعنوان گزینه بعدی اداره پنتاگون می‌باشد و فرد بعدی قرار است جایگزین «چاک هیگل» وزیر دفاع پیشین آمریکا شود.

منابع دولت آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد که اوباما بر روی لیستی از نامزدهای احتمالی کار می‌کند که «اشتون کارتر» معاون سابق وزیر دفاع آمریکا است که جلودار این لیست برای احراز سمت ریاست پنتاگون است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که هفته گذشته «مایکل فلورنوی» از لیست نامزدهایی که شانس به دست آوردن این سمت را داشتند خط خورد.

خبرگزاری رویترز گزارش کرد که کارتر از اکتبر 2011 تا دسامبر 2013 بعنوان معاون وزیر دفاع آمریکا فعالیت کرد و پیش از آن بعنوان خریدار ارشد تسلیحات پنتاگون بود.

از دیگر گزینه‌های احتمالی احراز سمت ریاست پنتاگون، «جه جانسون» وزیر کنونی امنیت داخلی آمریکا، مشاور سابق پنتاگون، «ریچارد دانزیگ» وزیر سابق نیروی دریایی و «کرت کمپل» مشاور سابق وزارت خارجه آمریکا در امور شرق آسیا و اقیانوس آرام است که هم‌اکنون ریاست گروه آسیا را برعهده دارد، می‌باشند.

یک منبع اعلام کرد که طی روزهای آتی، احتمالاً این هفته یا هفته آینده، ریاست جدید پنتاگون اعلام خواهد شد.

هیگل هفته گذشته تحت فشار دولت اوباما و کمتر از دو سال از زمانیکه ریاست پنتاگون را برعهده گرفته بود، مجبور به استعفا شد.

طبق این گزارش، وی پیشتر به همکاران خود درباره راهبرد دولت آمریکا در خصوص عراق و سوریه و عدم نفوذ خود بر پروسه تصمیم‌گیری درباره این مسئله ابراز ناراحتی کرده بود.

52261

کد N609029