پاپ به دنبال دیدار با رهبر کلیسای ارتودکس روسیه

رهبر کاتولیک‌های جهان گفت‌، هر جا که باشد می‌رود تا با رهبر کلیسای ارتدوکس روسیه دیدارکند. اگرچه وی اذعان داشت که شک دارد علمای مذهبی کاتولیک‌ها و ارتدوکس‌ها برای پایان دادن به تفرقه 1000 ساله با همه به توافق برسند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان در پاسخ به سوالی درباره دیدار با سراسقف کریل، رهبر کلیسای ارتدوکس روسیه گفت که هر دوی آن‌ها خواهان ملاقات با یکدیگر هستند و افزود: من گفته‌ام هر جا که لازم باشد می‌روم تا با ایشان دیدار کنم. فقط به من بگویید و من خواهم آمد. رهبرکلیسای ارتدوکس روسیه هم چنین تمایلی دارد.

کلیسای ارتدوکس روسیه به صورت گسترده از موضع ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری این کشور در قبال اوکراین حمایت می‌کند و این تبدیل به یکی از جدیدترین موارد اختلاف دو کلیسا شده است.

کلیسای کاتولیک و ارتدوکس در سال 1054 میلادی به خاطر اختلافات بر سر تقدم پاپی از یکدیگر جدا شدند. اما دهه‌های اخیر به یکدیگر نزدیک‌تر شده‌اند.

پاپ فرانسیس ادامه داد: کاتولیک‌ها و ارتدوکس‌ها باید برای اتحاد راهی طولانی بپیمایند. البته ما باید تا زمان برطرف شدن اختلافات بر سر اعتقادات صبرکنیم.

انتهای پیام

کد N608820