آیت‌الله صافی‌گلپایگانی:

سازمان ملل در برخورد با فتنه داعش شفاف‌سازی کند

مرجع تقليد,مراجع تقليد,سازمان ملل متحد,آيت‌الله العظمي صافي گلپايگاني,داعش,جريان‌هاي تكفيري

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی گفت: درصورت ادامه فتنه‌ گروه داعش تمام دنیا گرفتار خواهند شد.

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی گفت: درصورت ادامه فتنه‌ گروه داعش تمام دنیا گرفتار خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار آقای نیکلای ملادنوف نماینده ویژه دبیر کلّ سازمان ملل متحد در امور عراق در توصیه‌های مهمّی با اشاره به وجود انسجام قوی بین ملت ایران و عراق اظهار کرد: انسجام و اتحادی که بین ملّت ایران و عراق وجود دارد، از ابتدا بوده؛ هنوز هم وجود دارد و در آینده هم خواهد بود، ما و مردم عراق با هم هستیم.

وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به فتنه داعش بیان کرد: فتنه‌ای که به واسطه گروه داعش ایجاد شده است نه تنها برای عراق، بلکه برای همه کشورهای جهان و همه ملّت‌ها خطرناک است و در صورتی که این وضعیت ادامه پیدا کند، تمام دنیا گرفتار آن خواهند شد؛ لذا لازم است جهانیان در مقابل این گروه خطرناک دور از شئون انسانیت، موضع محکمی بگیرند.

این مرجع تقلید در پاسخ به آقای ملادنوف درباره چگونگی ایجاد اتّحاد بین قبایل عراق افزود: بین مردم و قبایل عراقی از ابتدا، اتحاد وجود داشته است؛ فقط داعش و حامیان و مسبّبان آنها سبب بروز این وقایع شده که با از بین رفتن اینها، وضعیت به قبل برخواهد گشت.

آیت‌الله صافی ضمن تقدیر از مواضع حکیمانه آیت‌الله سیستانی گفت: شما ملاحظه کردید که چطور حضرت آیت الله سیستانی همه را به اتّحاد و همبستگی دعوت کردند و ملّت عراق هم دور محور ایشان جمع شدند.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه نیوز، وی در ادامه با اشاره به تعالیم و دستورات اسلام اظهار کرد: ما خیر تمام مردم دنیا را می‌خواهیم و همگان را به صلح و آرامش و همزیستی در کنار هم در جهانی دور از خشونت و ظلم و فساد دعوت می‌کنیم.

این مرجع تقلید با اشاره به سخنان نماینده دبیر کل سازمان ملل نسبت به وجود آوارگان عراقی افزود: ما بیشتر از آنچه در تصوّر است با آنان همکاری می‌کنیم و اهتمام داریم تا خدمات بهتری به آنها انجام شود. این کار وظیفه انسانی و اسلامی ماست و فرقی نمی‌کند که این خیرخواهی و کمک برای مردم عراق باشد و یا دیگر کشورها.

وی خطاب به ملادنوف بیان کرد: شما به عنوان نماینده دبیر کل سازمان ملل از اعضای این سازمان بخواهید در مواضعی که دارند بسیار واضح و آشکار همگان را نسبت به فتنه داعش آگاه سازند و به همگان بگویند که این خطر برای تمام جهانیان است و باید با آنها مقابله کنند و شرّ آنها را از سر مردم دنیا کوتاه کنند و در این زمینه، سازمان ملل باید به وظیفه اصلی خود عمل کند.

در پایان این دیدار، این مرجع تقلید برای وی در انجام ماموریت آرزوی موفقیت و برای رفع ظلم و ستم گروه‌های تکفیری و تروریستی دعا کرد.

انتهای پیام

کد N608337