فارک ژنرال ربوده شده ارتش کلمبیا را آزاد کرد

سیاسی

یک رسانه غربی از آزادی ژنرال ربوده شده ارتش کلمبیا و دو نفر از همراهانش از سوی نیروهای مسلح انقلابی فارک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، آسوشیتدپرس از آزادی  ژنرال ربوده شده ارتش کلمبیا و دو نفر از همراهانش از سوی نیروهای مسلح انقلابی فارک و تحویل این افراد به کمیته بین‌ المللی صلیب سرخ خبر داد که این نیروها "روبن داریو آلزاته" را  15 نوامبر( 24 آبا3) در منطقه جنگ زده ایالت "چوکو" ربوه بودند.

"کاترین ری" سخنگوی "فدریکا موگرینی" رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواستار آزادی هرچه سریعتر نظامیان ربوده شده کلمبیایی از سوی فارک بدون قید و شرط و همچنین ازسرگیری مذاکرات میان این گروه و دولت کلمبیا شد.

وی مذاکرات را بهترین فرصت برای رهایی کلمبیا از بند بیش از نیم قرن درگیری در کشور خواند و تاکید کرد ربودن نظامیان کلمبیایی به امنیت مذاکرات صلح کلمبیا آسیب می رساند.

فارک بزرگترین گروه شورشی کلمبیا است که از راه فروش و قاچاق مواد مخدر هزینه های مبارزات مسلحانه را تامین می کند. با وجود آنکه فارک از یک جنبش کاملا چریکی آغاز شد، در دهه ۱۹۸۰ میلادی این گروه به تجارت مواد مخدر روی آورد که منجر به جدایی رسمی از حزب کمونیست و تشکیل ساختار سیاسی به نام حزب کمونیست مخفی کلمبیایی شد.

آلفونسو کانو، که نام اصلی او "گایلرمو سانز" است از جمله دانشجویان مارکسیستی بود که به فارک ملحق شد. تعداد شورشیان 9 هزار نفر تخمین زده شده اند که توسط ارتش به نقاط دورافتاده عقب زده شده اند.