سخنگوی قوه قضاییه مطرح کرد

موضوع عفو در پرونده سهیل عربی مطرح نیست

حجت‌الاسلام و المسلمين غلامحسين محسني‌ اژه‌اي

... سخنگوی قوه قضاییه درباره پرونده سهیل عربی گفت: اکنون حکم وی به عنوان مفسد فی‌الارض در دیوان عالی کشور تایید شده است.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوالی مبنی بر این که برخورد قوه قضاییه در زمینه‌ کارت‌های جعلی پایان خدمت چند تن از فوتبالیست‌ها چگونه است و آیا فردی در این زمینه دستگیر شده یا خیر؟ گفت: در مورد ورزش دادستان وارد شده است، البته موضوع از دو جنبه قابل بررسی است و آن این است که در مواردی که دارای جنبه‌ عمومی مدعی العموم وارد شده و مورد دیگر این که در این زمینه شکایتی صورت گیرد البته دو سه پرونده تشکیل شده ولی هنوز کسی در این زمینه بازداشت نشده است.

وی یادآور شد: روز گذشته که با دادستان تهران صحبت کردم گفت که اقداماتی در این زمینه انجام شده است، البته این اقدامات بستگی به این دارد که تحقیقات منجر به بازداشت افراد شود یا خیر؟

محسنی‌اژه‌ای درباره‌ این که آیا احتمال عفو سهیل عربی که اتهامش سب‌النبی است، وجود دارد گفت: فعلا موضوع عفو مطرح نیست و اکنون حکم وی به عنوان مفسد فی‌الارض در دیوان عالی کشور تایید شده است، وی درخواست اعاده دادرسی کرده که درخواست اعاده دادرسی هم بستگی به این دارد که آیا دیوان آن را می‌پذیرد یا خیر؟ و اکنون بحث عفو وی مطرح نیست.

وی درباره‌ آخرین جزییات پرونده معاون اول دولت احمدی‌نژاد گفت: وی فعلا در دادگاه محکوم شده است و پرونده‌اش برای اعتراض در دیوان عالی کشور است و تا زمانی که حکم وی قطعی نشود نمی‌توانم جزییات آن را بیان کنم.

محسنی‌اژه‌ای در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا قوه قضاییه در موضوع مضر بودن پارازیت‌ها ورود پیدا کرده است گفت: این امر تخصصی است و قضایی نیست. این که هر سیگنال و موجی که ارسال می‌شود ضرر دارد ، باید میزانش مشخص شود و این نکته‌ مهمی است و باید بررسی شود که در بعضی از پارازیت‌هایی که وجود دارد آیا این میزان بیش از حد متعارف است یا خیر؟ در واقع این میزان مختلف است.

وی افزود: ما به موضوع پارازیت‌ها رسیدگی کردیم و مطرح شد که نمی‌توان به هیچ صورت بگوییم که آیا میزان پارازیت‌ها بیش از حد متعارف مضر یا سرطان‌زا است. اگر روزی از لحاظ کارشناسی مشخص شد که دستگاه‌های ذیربط اقدامات لازم را در این زمینه انجام نمی‌دهند و جرمی اتفاق افتاد حتما قوه قضاییه وارد می‌شود، اما تاکنون ثابت نشده که این پارازیت‌ها تا چه اندازه مضر است.

ادامه دارد...

کد N607773