سارکوزی و لوپن، رقبای انتخابات ریاست‌ جمهوری آتی فرانسه

فرانسه,انتخابات رياست جمهوري

رئیس‌جمهوری سابق فرانسه به همراه دختر رهبر حزب جبهه ملی این کشور رقبای اصلی انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه در سال 2017 هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه دیلی تلگراف، انتخاب «نیکولا سارکوزی» به عنوان رهبر حزب مخالف "اتحاد جنبش مردمی" فرانسه راه را برای وی به منظور نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری 2017 هموار کرده اما رقیب وی «مارین لوپن»، رهبر حزب ضد مهاجرت «جبهه ملی» نیز به دنبال رقابت و نامزدی در انتخابات آتی است.

هنوز هیچ رهبر دیگری تمایلش را به صورت علنی برای شرکت و رقابت در این انتخابات اعلام نکرده است.

سارکوزی که در انتخابات ریاست‌جمهوری 2012 از فرانسوا اولاند شکست خورد، توانست با کسب 5 / 64 درصد آرا رهبر حزب "اتحاد جنبش مردمی" فرانسه شود. البته وی در مصاحبه روز یکشنبه از تایید نامزدی‌اش در انتخابات ریاست‌جمهوری 2017 امتناع کرد و تنها گفت: می‌خواهم به فرانسوی‌ها یک مساله متفاوت را از این دوره از ریاست‌جمهوری اولاند پیشنهاد کنم.

سارکوزی 59 ساله ادامه داد: زمان برای اقدام همین حالاست. ما باید متحد باشیم و خودمان را برای یافتن راه‌حل‌های جدید برای فرانسه وقف کنیم.

مارین لوپن نیز که 100 درصد آرای کنگره ملی جبهه ملی را کسب کرده، هم‌اکنون دور دوم ریاست بر حزب را آغاز کرده است و پس از انتخاب مجدد گفت: ما به دنبال حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری 2017 هستیم.

نتایج نظرسنجی اخیر نشان داد که لوپن می‌تواند 30 درصد آرا در دور اول انتخابات ریاست جمهوری آتی در فرانسه کسب کرده و پیروز شود.

انتهای پیام

کد N607344