تذکر نماینده ملایر به وزرای کشاورزی، آموزش و پرورش و صنعت

نماینده مردم ملایر به وزرای جهاد کشاورزی، آموزش و پرورش و صنعت، معدن و تجارت تذکر داد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی نعمت چهاردولی در تذکر شفاهی با تبریک روز مجلس خطاب به وزیر جهاد کشاورزی، متذکر شد: شما وزیر یک کشورید یا وزیر چند استان مشخص؟ مگر بقیه کشاورزان در سایر استان‌ها جزو کشاورزان این کشور نیستند؟ اگر استانی در وزارتخانه، وابسته نداشته باشد، نباید در برنامه‌ریزی‌ها مورد توجه قرار گیرد و تصمیمات شما بر اساس رابطه انجام می‌شود؟

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس، خرید تضمینی شیر و کشمش را عامل تذکرش بیان کرد و افزود: خرید شیر و کشمش فقط در چند استان انجام می‌شود، پس بقیه کشاورزان و دامداران سایر استان‌ها چه کنند؟

وی در تذکر به وزیر آموزش و پرورش، گفت: اگر نمی‌توانید از حقوق معلمان، ‌18 میلیون دانش‌آموز و چند صد هزار بازنشسته دفاع کنید، چرا در این وزراتخانه مانده‌اید؟ چه کسی باید از حقوق این عزیزان در دولت دفاع کند؟ واگذاری آموزش و پرورش به بخش خصوصی بدون در نظر گرفتن تمام ملاحظات درست است؟ مگر به دلیل مسائل مالی می‌شود آینده فرزندان این سرزمین را نادیده گرفت و تربیت، آموزش و پرورش را ره دلیل کمبودهای مالی نادیده گرفت؟

چهاردولی خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت متذکر شد: بسیاری از کارخانجات تعطیل شده‌اند به دلیل واردات کالاهای مشابه داخلی، چرا جلوی واردات را نمی‌گیرید؟ چرا از رانت‌خواران و منافع عده‌ای خاص دفاع می‌کنید؟ چرا منافع این افراد بر حقوق کارگران ترجیح داده می‌شود،‌ چه کسی باید به این مسائل رسیدگی کند؟

انتهای پیام

کد N607321