ضمن بعید دانستن تشکیل ائتلاف با جنبش "النهضه"؛

قائد السبسی فردا نخست‌وزیر جدید تونس را معرفی می‌کند

تونس

رئیس حزب "ندای تونس"، حزبی که اکثر کرسی‌های پارلمانی را در انتخابات سراسری به دست آورده، اعلام کرد که نام نخست‌وزیر جدید کشور را فردا (سه‌شنبه) در جلسه افتتاحیه پارلمان اعلام می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی محیط، باجی قائد السبسی، نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری تونس در مصاحبه با یکی از شبکه‌های این کشور اعلام کرد که نمی‌تواند بیش از این، معرفی نخست‌وزیر را به تاخیر بیندازد چراکه مردم، وی را به این منظور انتخاب کرده‌اند.

وی با اشاره به حمایت اسلام‌گراها از منصف المرزوقی، دیگر نامزد انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد: ما در نظر داشتیم که با گسترده‌ترین جریان‌های سیاسی کشور مذاکره کنیم تا اینکه به فریبکاری متهم نشویم اما در انتخابات دور اول مشخص شد جریان‌هایی که ما می‌خواستیم با آنها مذاکره کنیم از گروه دیگری حمایت کردند.

قائد السبسی در ادامه افزود: ما نمی‌خواهیم که انتخابات به طور ضعیف و با میزان مشارکت کم مردم برگزار شود تا جای هیچ شک و تردیدی باقی نماند و دوباره به دوران عدم ثبات بازنگردیم.

وی تصریح کرد: من از حزب‌های دموکراتیک می‌خواهم به طور گسترده‌ در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری از من حمایت کنند تا من با اکثریت آرا انتخاب شوم تا فاجعه تقسیم قدرت میان سه گروه تکرار نشود.

السبسی درخصوص گفت‌وگوها پیرامون اسم نامزد احراز پست ریاست پارلمان اعلام کرد که جنبش «النهضه» طرفی در این مذاکرات نیست.

وی از تمامی طرفین ذی‌ربط خواست تا در دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری، موضع مشخصی داشته باشند.

انتهای پیام

کد N607238