اکرمی در گفتگو با مهر:

حمله به منزل شیخ عیسی‌قاسم موجب اتحادبیشتر مردم بحرین و روحانیت می‌شود

سیاسی

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری، گفت: دولت بحرین با حمله به منزل شیخ عیسی قاسم قصد تهدید مردم را داشت؛ امام باید بداند که اینگونه رفتارها موجب اتحاد بیشتر مردم و روحانیون می شود.

حجت الاسلام سید رضا اکرمی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به به حمله نیروهای آل خلیفه به منزل شیخ عیسی قاسم، اظهار داشت: مدتی است که کشور بحرین با مشکلاتی رو برو شده و از زمانیکه عربستان سعودی به این کشور نیرو اعزام کرده است مردم در تنگنای شدیدی برای اظهارعقیده و تصمیم گیری قرار گرفتند که در اعتراض به این روند انتخابات بحرین با استقبال اندک مردم مواجه شد.

وی ادامه داد: با عدم شرکت مردم بحرین در انتخابات، دولت بحرین که علت اصلی این عدم حضور را روحانیون و علمای این کشور می دانست، با حمله به منزل شیخ عیسی قاسم قصد تهدید مردم را داشت؛ امام باید بداند که اینگونه رفتارها موجب اتحاد بیشتر مردم و روحانیون می شود.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: مردم بحرین باید با هدایت روحانیت و با منطق و مقاومت، دولت آل خلیفه را وادار به احترام گذاشتن به عقاید و تفکرات اکثریت جامعه کند.

وی همچنین با اشاره به گسترش افراطی گری در منطقه گفت: پیامبر گرامی اسلام در حدیثی می فرماید: "دو نفر پشت من را می شکنند. یکی دانایی که حرمت شناس نیست و به علم و اعتقاداتش عمل نمی کند و دوم نادانی که آگاهی ندارد و با تعصب و جهالت کارشکنی می کند" و امروز گروههای تکفیری منطقه از همین افراد نادانی هستند که با ناآگاهی و جهالت خود و با نام اسلام و دین به جان مسلمین افتاده اند.

اکرمی ریشه این گروههی تکفیری را استکبار دانست و گفت: این افراد نادان ابزار دست و ملعبه آمریکا و انگلیس و ارتجاع عرب شده اند و این کشورها از سادگی و اعتقادات این افراد استفاده می کنند. یکی به آنها سلاح، دیگری پاسپورت و آموزش می دهد و این بلایا را در خاورمیانه به وجود آورده اند.

وی با تاکید براینکه روزی فراگیری این گروههای تکفیری بلای جان استکبار خواهد شد، گفت: در اخبار می خواندم که یک داعشی از بمبئی هند آمده ترکیه از آنجا به سوریه رفته و از سوریه در پوشش زائر وارد عراق شده و در فلوجه 52 نفر را سر بریده است و بعد به وی ماموریت داده اند به کشور خود برگردد و این ماموریت وحشیانه را در هند دنبال کند.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: امروز کشورهای غربی برای رسیدن به منافع خود در منطقه با هدف سرکوب حکومت های مخالف سیاست هایشان و جلوگیری از وحدت دنیای اسلام از گروههای تکفیری حمایت های مادی و آموزشی می کنند و در کشورهای خود دم از حقوق بشر می زنند؛ لذا بیداری دنیای اسلام در برابر سیاست های استکبار ضروری است.