پوروشنکو ادعای رسانه‌ها مبنی بر تهدید اوکراین توسط پوتین را رد کرد

روسيه,اوكراين

رئیس‌جمهوری اوکراین ادعاهای مطرح شده مبنی بر اینکه رئیس جمهوری روسیه در جریان تماس تلفنی با وی تهدیدهایی را مطرح کرده، رد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، پترو پوروشنکو، رئیس جمهوری اوکراین گفت: نخست آنکه می‌خواهم صریحا گزارش‌های پوچ و بیهوده مبنی بر اینکه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در جریان تماس تلفنی‌مان من یا اوکراین را تهدید کرده، رد کنم. من نهایت تلاشم را می کنم تا این مکالمات و تماس‌ها ادامه یابد چرا که مذاکرات تنها راه برای خارج شدن از وضعیت کنونی است.

روسای جمهور روسیه و اوکراین اخیرا تماس تلفنی با یکدیگر داشتند. سپس رسانه‌ها مدعی شدند که پوتین و پوروشنکو به موضوع روابط اوکراین با ناتو اشاره کرده‌اند. برخی رسانه‌ها در گزارش خود نوشتند، پوتین در این تماس تلفنی همتای اوکراینی خود را تهدید کرد.

کمی بعد اوکراین این ادعاها را رد کرد. ایرینا فریتس، رئیس اداره اطلاعات ریاست جمهوری اوکراین گفت: ادعاهای رسانه‌ها در مورد اینکه پوتین، پوروشنکو را تهدید کرده، بی‌پایه و اساس و نادرست است.

دمیتری پسکوف، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه نیز ادعای تهدیدهای مطرح شده از سوی روسیه را به عنوان شایعه رد کرد.

وی گفت: گزارش‌ مختلف تعدادی از رسانه‌ها درباره سخنانی که در تماس تلفنی میان پوتین و پروشنکو مطرح شده، گزارش‌هایی دروغ و بی‌اساس است و واقعیت ندارند. در حقیقت پوتین و پوروشنکو درباره روابط دو جانبه وضعیت جنوب شرق اوکراین مذاکره کردند.

انتهای پیام

کد N606649