تاکید رئیس گارد ملی عربستان بر توانایی ریاض برای دفاع از خود

عربستان,آمريكا,داعش

وزیر دفاع عربستان در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی العربیه، تاکید کرد که ریاض قدرت کافی برای دفاع از خاک خود را دارد و هرگز تجاوز به خاک این کشور را نمی‌پذیرد.

وزیر دفاع عربستان در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی العربیه، تاکید کرد که ریاض قدرت کافی برای دفاع از خاک خود را دارد و هرگز تجاوز به خاک این کشور را نمی‌پذیرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، متعب بن عبدالله بن عبدالعزیز، وزیر گارد ملی عربستان با اشاره به اینکه کشورهای همسایه عربستان امنیت و آرامش ندارند و بدون تردید این مساله بر کل منطقه تاثیر گذاشته است، گفت: کشور ما قدرت کافی برای دفاع از هر وجب از خاک خود را دارد و هیچ‌گونه تجاوز به خاک عربستان را هرگز نخواهد پذیرفت.

متعب در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی العربیه، با اشاره به اینکه سفرش به آمریکا در پاسخ به دعوت چاک‌هاگل، وزیر دفاع آمریکا صورت گرفت، اظهار داشت: در این دیدار درباره موضوعات مختلفی از جمله همکاری‌های نظامی مشترک و برنامه‌های ائتلاف ضد داعش گفت‌وگو شد.

رئیس گارد ملی عربستان افزود: در دیدار با باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا، حوادث متوالی این روزهای منطقه بخش اعظم گفت‌وگوها را به خود اختصاص داد. هر دو طرف به درک خوبی از مسائل مورد اهتمام طرف مقابل رسیده‌اند. همچنین همکاری کلی و هماهنگی آمریکا با وزارت گارد ملی عربستان حاصل شد.

این مقام عربستانی ادامه داد: در این دیدار درباره شرایط کشورهای عراق، سوریه و یمن و همچنین پرونده هسته‌ای ایران بحث شد.

وی تصریح کرد که رهبران آمریکا قصد حمایت نامحدود با هدف نابودی داعش و تروریسم در منطقه را دارد.

پسر پادشاه عربستان با تاکید بر اینکه بمباران هوایی ائتلاف ضد داعش تاثیر زیادی روی این گروه تروریستی داشته، ابرازامیدواری کرد که یگان‌های مخالفان سوری که به عقیده وی نیروی زمینی ائتلاف در سوریه محسوب می‌شوند، هدف خود را به جای درگیری با یکدیگر بر رویارویی با دولت سوریه متمرکز کنند.

انتهای پیام

کد N606608