با تصویب مجلس؛

سهمیه ورود به دانشگاه ایثارگران 5 درصد افزایش یافت

دانشگاه

سهمیه ورود به دانشگاه در مراکز آموزشی ایثارگران با 5 درصد افزایش به 25 درصد رسید.

سهمیه ورود به دانشگاه در مراکز آموزشی ایثارگران با 5 درصد افزایش به 25 درصد رسید.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نمایندگان در جلسه علنی صبح امروز و در جریان بررسی طرح الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت ماده الحاقی 4 این طرح را به تصویب رساندند که به موجب آن 20 درصد سهمیه ورود ایثارگران به 25 درصد افزایش یافت و حدنصاب آخرین فرد پذیرفته شده برای وزارت‌خانه بهداشت و درمان آموزش و پزشکی و علوم و تحقیقات فناروی 70 درصد تعیین شد.

همچنین ماده الحاقی 5 این طرح نیز با موافقت نمایندگان به تصویب رسید و بر اساس آن هرگونه تولید و واردات و عرضه کالا و خدمات آسیب رسان به سلامت و داروهای احتمال سوء مصرف مشمول عوارض خاص تحت عنوان عوارض سلامت می‌شود. فهرست خدمات و اقدامات و کالاهای آسیب رسان به سلامت و داروهای خاص قید شده در این ماده توسط وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و درصد عوارض حداکثر 10 درصد ارزش کالا برای این کالا‌ها در ابتدای هر سال توسط کارگروهی با مسئولیت وزارت‌خانه‌ی بهداشت و با عضویت وزارتخانه‌های اقتصاد، تعاون، صنعت، معدن و تجارت و معاونت برنامه ریزی راهبردی رئیس جمهور تعیین و ابلاغ می‌شود.

همچنین با اصلاح انجام شده بخشی از ماده الحاقی 5 به این شکل به تصویب رسید که صد درصد مبلغ وصولی پس از واریز به خزانه در اختیار دستگاه‌های اجرایی مربوطه قرار می‌گیرد.

انتهای پیام

کد N606552