تاکید فواد معصوم بر لزوم افزایش تلاش‌ها برای حل اختلافات میان بغداد و اربیل

عراق,كردستان عراق

رئیس‌جمهوری عراق در دیدار با هیات اقلیم کردستان این کشور بر لزوم افزایش تلاش‌ها برای رسیدن به راهکارهای مناسب جهت حل اختلافات میان بغداد و اربیل تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری المسلة، "فواد معصوم"، رئیس جمهوری عراق در دیدار با هیاتی از اقلیم کردستان این کشور که با ریاست نیچروان بارزانی، نخست وزیر اقلیم کردستان به بغداد سفر کرده بودند، بر لزوم افزایش تلاش‌ها برای رسیدن به راهکارهای مناسب جهت حل اختلافات میان بغداد و اربیل که بتواند موجب ایجاد وحدت برای جنگ با تروریسم و بهبود اوضاع اقتصادی در کشور شود، تاکید کرد.

همچنین نیچروان بارزانی در این دیدار تاکید کرد: اولویت اقلیم کردستان رسیدن به تفاهم و توافق‌های واقعی با دولت بغداد در خصوص مسائل موجود است و این مساله به نفع تمامی عراقی‌هاست.

وی افزود: هیات اقلیم کردستان به خوبی فضای ترغیب کننده‌ای که برای رسیدن به این راهکارهای مناسب جهت حل اختلافات ایجاد شده، درک می‌کند.

پیش از این حیدر العبادی، نخست وزیر عراق نیز با نیچروان بارزانی و هیات همراه وی دیدار و تاکید کرد که توافق نفتی اخیر با اقلیم کردستان براساس قانون اساسی صورت گرفته و آغازی برای پایان دادن به اختلافات میان اربیل و بغداد است.

وی گفته بود: منفعت عراق مهم‌تر از هر چیز دیگری است. اتخاذ اقدامات براساس اصول درست به حل مشکلات کمک کرده و قانون اساسی قادر است تمامی مشکلات را حل کند.

نیچروان بارزانی نیز تاکید کرد: اقداماتی که العبادی اتخاذ کرده اقداماتی مهم است و ما انتظار گشوده شدن صفحه جدیدی در روابط برای تحقق منافع ملی کشور و نه فقط اقلیم کردستان را داریم.

انتهای پیام

کد N606465