ادامه تظاهرات مصری‌ها در اعتراض به حکم تبرئه مبارک

مصر,تظاهرات

تظاهرات مصری‌ها در اعتراض و مخالفت با حکم تبرئه حسنی مبارک، رئیس‌جمهور اسبق این کشور همچنان ادامه دارد وصدها دانشجوی مصری که بیشتر از اعضای اخوان المسلمین بودند، در چندین دانشگاه دست به تظاهرات زدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، پس از آنکه دادگاه مصر حکم تبرئه حسنی مبارک، رئیس‌جمهور اسبق این کشور، پسرانش و دیگر همدستان آنها را صادر کرد، موجی از خشم و اعتراض استان‌های مختلف مصر و به ویژه دانشگاه‌های این کشور را فرا گرفته است. در سراسر مصر تظاهرات شبانه در اعتراض به این حکم همچنان ادامه دارد.

برخی جنبش‌های انقلابی و جوانان مصری در شهر کرداسه واقع در استان الجیزه راهپیمایی شبانه‌ای را در اعتراض به حکم تبرئه مبارک برپا کردند. تظاهرکنندگان با سر دادن شعارهایی دستگاه قضایی مصر را به فساد متهم و اعلام کردند که تا زمان محاکمه عاملان کشتارهای مصر و رسیدن به تمامی اهداف خود به انقلاب ادامه می‌دهند.

همچنین ائتلاف حمایت از مشروعیت در الاسکندریه شش راهپیمایی شبانه را در اعتراض به "کودتای نظامی" در مناطق العجمی، السیوف، سیدی بشر، العصافره و ابوسلیمان برپا کردند.

تظاهرکنندگان خشم خود را از حکم تبرئه مبارک ابراز و خواهان پایان "دولت کودتا" شدند. هنوز موجی از خشم بر دانشگاه‌های مصر حاکم است و دانشجویان مصری همچنان دست به تظاهرات علیه حکم تبرئه مبارک می‌زنند.

در دانشگاه قاهره جمع زیادی از دانشجویان با برگزاری تظاهرات حکم تبرئه مبارک را محکوم و دستگاه قضایی مصر را به سیاست‌کاری متهم کردند. تظاهرکنندگان همچنین خواهان تکمیل انقلاب 25 ژانویه شدند.

دانشجویان دانشکده علوم اسلامی در دانشگاه الازهر، دانشگاه بنی سویف، دانشگاه الاسکندریه و چند دانشگاه دیگر نیز با محکوم کردن حکم تبرئه مبارک خواهان محاکمه تمامی رهبران نظام مبارک و رهبران «کودتای نظامی» شدند.

نیروهای امنیتی مصر همچنین تظاهرات مصری‌ها در میدان عبدالنعم ریاض را که سعی داشتند به میدان التحریر بروند سرکوب و پس از ضرب و شتم آنها تعدادی را بازداشت کردند.

نیروهای امنیتی مصر روز یکشنبه میدان التحریر و همچنین ایستگاه مترو جمال عبدالناصر در نزدیکی این میدان را بستند.

در تظاهرات عصر شنبه نیز دو مصری کشته و چند تن دیگر زخمی شده بودند. همچنین نیروهای امنیتی مصر ده‌ها تن از تظاهرکنندگان را بازداشت کرده که برخی از آنها روزنامه‌نگار و خبرنگار بودند.

انتهای پیام

کد N606457