در دیدار با تعدادی از نمایندگان مجلس سوریه:

عزیزی: ملت ایران در کنار ملت و دولت سوریه خواهد ایستاد

سیاسی

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در دیدار با تعدادی از نمایندگان مجلس سوریه از مقاومت و ایستادگی ملت بزرگ سوریه به ویژه رئیس جمهور سوریه در مقابل رژیم صهیونیستی و آمریکا قدر دانی کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالرضا عزیزی روز گذشته ( شنبه 8 آذر) با تعدادی از نمایندگان مجلس سوریه دیدار و گفت وگو کرد.

عزیزی در این دیدار ضمن تقدیر از مقاومت و ایستادگی ملت بزرگ سوریه به ویژه رئیس جمهور سوریه در مقابل رژیم صهیونیستی و آمریکا گفت: ملت ایران در کنار ملت و دولت سوریه خواهد ایستاد.

وی همچنین به نقش مهم حافظ اسد رئیس جمهور فقید سوریه در زمان جنگ ایران و عراق اشاره کرد و افزود: ما هیچ گاه حمایت های حافظ اسد را فراموش نمی کنیم. چرا که رژیم بعث عراق در صدد بود جنگ عرب و عجم را راه بیندازد ولی حافظ اسد نشان داد که اینگونه نیست.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه کشورهای سوریه و عراق متوجه هستند که دوست اصلی آنها چه کسانی هستند، تاکید کرد: رژیم هایی که دل به غرب سپردند، محکوم به شکست هستند و مطمئن باشید که ملت ایران خود را در کنار ملت سوریه و عراق می داند که در خط مقدم مبارزه با رژیم صهیونیستی و تروریسم هستند.

آقای عزیزی در بخش دیگری از سخنان خود با تشریح تجارب کمیسیون اجتماعی، آمادگی مجلس شورای اسلامی برای انتقال تجارب خود به مجلس سوریه را اعلام کرد و گفت: ما آمادگی داریم متخصصانی را برای آموزش به کشور سوریه بفرستیم یا نمایندگانی از کشور سوریه به ایران سفر کنند تا از تجربیات کشورمان بهره‌مند شوند.

وی در ادامه سخنانش پیشنهاد تشکیل «اتاق تعاون» در سوریه را مطرح نمود و گفت: در ایران هر تعاونی زیر نظر اتاق تعاون است و ما آمادگی داریم تجربیات خود را در این زمینه در اختیار سوریه قرار دهیم.

در ادامه این دیدار فیصل عزوز یکی از نمایندگان مجلس سوریه، با اشاره به روابط خوب فی ما بین ملت های ایران و سوریه گفت: موضع خوب ایران بیانگر نگاه مثبت شما است که دهها سال پیش امام خمینی(ره) و حافظ اسد آن را بنیانگذاری نمودند.

وی در ادامه ضمن تشریح شرایط اقتصادی سوریه گفت: ما علاقمند هستیم در زمینه های گوناگون از تجربیات ایران استفاده نماییم.

نماینده مجلس سوریه در همین راستا افزود: ما در زمینه تعاون در صدد بازنگری قوانین و مقررات خود هستیم و بدون شک از تجربیات و تخصص های ایران بهره مند خواهیم شد.

در ادامه این دیدار حسین الراغب، یکی دیگر از نمایندگان مجلس سوریه، با اشاره به مبارزات دولت سوریه بر علیه تروریست ها گفت: دولت سوریه با تروریست هایی می جنگد که بسیاری از کشورهای غربی، آمریکا و همپیمانانش از آن حمایت می کنند، ملت و ارتش سوریه صدها هزار شهید در این زمینه داده تا با آنها مبارزه کند در واقع این خط مقدم مقاومت را جمهوری اسلامی ایران رهبری می کند.