کشته شدن بیش از 200 داعشی ظرف 24 ساعت گذشته در سوریه

منابع سوری اعلام کردند که در 24 ساعت گذشته بیش از 200 ترویست عضو داعش در حملات ارتش و شبه‌نظامیان کرد در شمال این کشور کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، دیده‌بان حقوق بشر سوریه که مقر آن در لندن قرار دارد اعلام کرد که در 24 ساعت گذشته و در درگیری میان شبه‌نظامیان کرد و نیروهای داعش در شهر کوبانی دست‌کم 50 تروریست داعشی کشته و ده‌ها تن دیگر از اعضای این گروه زخمی شدند.

بنا بر این گزارش، درگیری‌های اخیر به کشته شدن 11 شبه‌نظامی کرد نیز انجامیده است. این درگیری‌ها بیشتر در اطراف گذرگاه مرشد پینار واقع در مرز سوریه و ترکیه به وقوع پیوسته است.

درهمین حال خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) نیز گزارش داد که در حملات ارتش به مواضع تروریست‌های داعش در استان حسکه، بیش از 150 تن از آنها کشته و مناطقی از کنترل داعش خارج شده است.

بنابر این گزارش، ارتش با پشتیبانی نیروی هوایی و آتش توپخانه‌ توانسته مناطقی را در اطراف شهر الشدادی در 50 کیلومتری جنوب شهر حسکه از کنترل داعش خارج کند و بسیاری از اعضای داعش در این حملات از پای درآمده‌اند.

ارتش سوریه مدتی است که عملیات گسترده‌ای را در شمال این کشور به ویژه در استان حسکه آغازکرده که هدف از آن قطع خطوط ارتباطی داعش میان عراق و سوریه و محاصره پایگاه اصلی داعش در سوریه یعنی استان رقه است.

انتهای پیام

کد N605522