شمخانی در جمع خبرنگاران:

آسمان کشور امن‌ترین فضا برای پروازهای غیرنظامی/هزینه سنگین تهدید ایران

سیاسی

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت:شبکه پدافندی یکپارچه کشور امنیت قابل قبولی را در فضای جمهوری اسلامی ایران فراهم نموده و امروز فضای ایران، امن‌ترین فضا برای پروازهای غیر نظامی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، امیر دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی، صبح امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای پدافند هوایی که در دانشگاه پدافند انجام شد، با حضور در جمع خبرنگاران گفت: توان موشکی ایران متناسب با تهدیدات و در چارچوب اصل بازدارندگی موثر روزآمد می شود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه قدرت هوایی دشمنان ناهمطراز ایران را بدقت رصد می کنیم و برای ایجاد موازنه در این حوزه برنامه های مناسبی را در دست اجرا داریم اظهارداشت: در حوزه پدافند هوایی، توان شناسایی اهداف به خوبی توسعه یافته و در افزایش توان موشکی نیز اقدامات قابل ملاحظه ای انجام شده است.

شمخانی گفت: شناسایی، کنترل و انهدام پیشرفته ترین پهبادهای رادارگریز جاسوسی از سوی شبکه یکپارچه پدافندی کشور پیام روشنی از قدرت و قابلیت مدافعان آسمان جمهوری اسلامی ایران دارد.

دریادار شمخانی توان موشکی ایران را مانند فناوری هسته‌ای، ذاتی، بومی، خوداتکا و خودکفا ذکر کرد و اظهار داشت: توانمندی ها و مراکز نظامی جمهوری اسلامی ایران که ماهیتی صلح آمیز و بازدارنده دارند از سوی بیگانگان «نظارت بردار» نبوده و نیست.

وی در پاسخ به سئوالی در خصوص فرجام مذاکرات هسته ای با 1+5 با اشاره به تصمیم ایران برای تعامل منطقی و استمرار مسیر گفتگوها به منظور تحقق حقوق هسته ای ولغو تحریمهای ظالمانه و غیرقانونی گفت: پیشرفتهای علمی وفنی ایران در بخشهای هسته ای، هوافضا، نانو، بیوتکنولوژی، سلولهای بنیادین و ... در طول بیش از سه دهه تحریم غرب علیه ایران حاصل گردیده و به طورقطع این روند بدون تاثیر پذیری از تحریم با قدرت ادامه خواهد یافت.

شمخانی با بیان اینکه قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) یک مرکز عملیاتی است که قدرت بازدارندگی را به همراه سایر بخشهای نیروهای مسلح پیش می‌برد افزود: این قرارگاه دستاوردهای ارزشمندی را با کمک دانشگاه ها و مراکز نظامی به دست آورده و در همه نقاط مورد نیاز پدافند سرمایه‌گذاریهای قابل توجهی را انجام داده است.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: شبکه پدافندی یکپارچه کشور امنیت قابل قبولی را در فضای جمهوری اسلامی ایران فراهم نموده و امروز فضای جمهوری اسلامی، امن‌ترین فضا برای پروازهای غیر نظامی است.

وی در پایان گفت: قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی احتمال وقوع هرگونه تهدید نظامی در آتیه نزدیک را به سمت صفر متمایل نموده و دشمنان ایران به دلیل هزینه سنگینی که تهدید نظامی برایشان بدنبال خواهد داشت هرگز به این گزینه فکر نمی کنند.