احتمال برگزاری انتخابات زودهنگام در سرزمین‌های اشغالی قوت گرفته است

رژيم صهيونيستي

در حالی که برخی از نزدیکان نتانیاهو از نزدیک شدن زمان برگزاری انتخابات زودهنگام خبر می‌دهند، وزیر جنگ اسرائیل می‌گوید، اسرائیل به انتخابات زودهنگام نیازی ندارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، موشه یعالون، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در مصاحبه با رادیو اسرائیل گفت: ما از انتخابات نمی‌ترسیم و معتقدم که لیکود نیز از انتخابات هراسی ندارد اما این کار لزومی ندارد.

این اظهارات یک روز پس از آن مطرح شد که یئیر لاپید، وزیر دارایی اسرائیل از رهبری منفعلانه حزب لیکود انتقاد کرد و در مقابل موشه یعالون روش‌های اداره وزارت دارایی را به باد انتقاد گرفت.

به گفته نزدیکان بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، وی می‌خواهد از وزیر دارایی این رژیم به عنوان سپری برای برگزاری انتخابات زودهنگام استفاده کند.

به گفته منابع آگاه، نتانیاهو می‌خواهد به این بهانه که لاپید مانع حکومتداری وی می‌شود، خواستار انتخابات زودهنگام شود. جنجال در کابینه اسرائیل پس از آن بالا گرفت که نتانیاهو لایحه نژادپرستانه «کشور یهود» را ارائه کرد.

این لایحه قرار است روز یکشنبه در کنست به رای گذاشته شود اما گمان نمی‌رود که با موافقت احزاب روبه‌رو شود. وزیران از حزب «آینده‌ای هست» به رهبری یئیر لاپید، وزیر دارایی و حزب «جنبش» به رهبری تزیپی لیونی، وزیر دادگستری رژیم صهیونیستی اعلام کرده‌اند که اعضای دو حزب روز یکشنبه علیه این لایحه رای خواهند داد.

نتانیاهو روز جمعه به نزدیکان خود گفته است؛ ائتلاف تنها زمانی زنده می‌ماند که من حکومت کنم. من به صندلی‌ام نچسبیده‌ام. من را انتخاب کرده‌اند که حکومت کنم اما من نمی‌توانم اوضاع را در چنین شرایطی اداره کنم. اگر لاپید همچنان به رفتار غیرمسوولانه خود ادامه دهد، بار دیگر به رای‌دهندگان مراجعه می‌کنیم.

انتهای پیام

کد N605171