اعلام نتایج نهایی انتخابات نمایشی بحرین/جمعیت الوفاق: میزان مشارکت از 30 درصد تجاوز نکرد

بحرين

وزیر دادگستری بحرین و رئیس کمیته عالی انتخابات این کشور نتایج نهایی انتخابات پارلمانی در دور دوم و همچنین نتایج انتخابات شهرداری‌های این کشور را اعلام کرد. این در حالی است که جمعیت الوفاق بحرین اعلام کرد که مشارکت در دور دوم انتخابات بحرین از 30 درصد تجاوز نکرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، خالد بن علی آل خلیفه، وزیر دادگستری بحرین و رئیس کمیته عالی انتخابات این کشور ضمن اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی در دور دوم و همچنین نتایج انتخابات شهرداری‌های این کشور گفت: انتخابات پارلمانی و شهرداری‌ها در سال 2014 بحرین با موفقیت انجام شد و میزان مشارکت در انتخابات پارلمانی 2 / 52 درصد بوده است.

وی نام 40 تن از نمایندگانی را که در دور اول و دوم انتخابات پارلمانی پیروز شده و همچنین نام 30 تن از افرادی را که در انتخابات شهرداری‌های این کشور پیروز و به عنوان شهردار سه استان المحرق الشمالیه و الجنوبیه تعیین می‌شوند، اعلام کرد.

این در حالی است که جمعیت الوفاق بحرین یکی از بزرگترین جمعیت‌های مخالف در این کشور اعلام کرد که به رغم مجبور کردن نظامیان به مشارکت در انتخابات پارلمانی و شهرداری بحرین میزان مشارکت در دور دوم انتخابات پارلمانی از 30 درصد تجاوز نکرده است.

جمعیت الوفاق در بیانیه‌ای بر نمایشی بودن روند انتخابات صوری در دور دوم تاکید و اعلام کرد که انتخابات پارلمانی با استقبال بسیار اندکی از سوی بحرینی‌ها مواجه شده است و موفقیت تحریم این انتخابات از سوی مخالفان بحرینی موفقیتی برای ملت بحرین است.

الوفاق همچنین در ادامه جنبش‌های مردمی بحرین برای برقراری دموکراسی در این کشور و تحقق خواسته‌های عادلانه و مشروع مردم بحرین تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N605101