تاکید پورمختار بر ضرورت اصلاح میزان سود بانکی

مجلس شوراي اسلامي

رییس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت که تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان بدون هیچگونه نگرانی در چارچوب اهداف و سیاست‌های نظام حرکت کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدعلی پورمختار در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس ضمن تبریک میلاد امام موسی‌بن جعفر (ع) و تبریک هفته بسیج، گفت: نیاز و ضرورت مدیریت امروز در عرصه‌های مختلف برخورداری از فرهنگ و تمدن بسیجی است.

وی ادامه داد: همانگونه که این تفکر در هشت سال دفاع مقدس معجزه قرن را با مقاومت و پیروزی ملت بزرگ ایران بر دشمنان رقم زد، با پیوند ناگسستنی میان این تفکر با مدیریت جهادی لازم است همه مسئولین و کارگزاران نظام با تمسک به فرهنگ بسیج مدیریت جهادی را برای گذر از شرایط حساس کنونی و خلق حماسه دیگر در اقتصاد و فرهنگ در عمل به اثبات برسانند.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس، همچنین با اشاره به نزدیکی به سالروز شهادت آیت‌الله مدرس و روز مجلس، اظهار کرد: شهید مدرس با درک درست از ضرورت نظارت بر عملکرد مسئولین تمام همت خود را بر اجرای قانون و جلوگیری از انحراف آنان در این مقوله مهم به کار بست و با کسب توفیقات بزرگ ماموریت الهی خود را در جایگاه نمایندگی ملت در مجلس شورای اسلامی به خوبی ادا کرد.

پورمختار یادآور شد: امروز نیز تمرکز بر نظارت و بررسی نحوه اجرای قوانین و صحت عمل دستگاه‌ها ضامن رسیدن به اهداف و سیاست‌ها و برنامه‌های مصوب است و نمایندگان در این خصوص مسئولیت تاریخی دارند تا به دور از هرگونه شائبه سیاسی یا منافع جناحی و اهداف جزئی یا محلی، مدرس‌وار و بدون نگرانی و واهمه از حرف و حدیث‌ها با شجاعت و منطقی اسلامی و انسانی مقوله نظارت را در یابند.

رییس کمیسیون اصل 90 مجلس از مقاومت و تلاش‌های تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای تقدیر کرد و افزود: امیدوارم با احساس پشتوانه و حمایت قاطع رهبر انقلاب، مردم و نمایندگان مجلس بدون هیچ نگرانی از شکست احتمالی در چارچوب اهداف و سیاست‌ها و خطوط ترسیمی نظام حرکت کنند که پیروزی نهایی از آن ملت بزرگ ایران است.

وی ادامه داد: از اینکه دولت به سرعت اهداف و برنامه‌های اجرایی سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی را تهیه و مسئولیت هر یک از دستگاه‌ها را مشخص کرده جای قدردانی دارد اما در انتظار برداشتن گام‌های عملی در این رابطه و به ویژه حمایت از بخش تولید هستیم.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس با تاکید بر ضرورت اصلاح در میزان سود بانکی، تصریح کرد: الزام بانک‌ها به سوق منابع خود به سمت تولید، برقراری تسهیلات عینی و عملی برای تولیدکنندگان و برخورد با سوء استفاده‌کنندگان از تسهیلات می‌تواند اقتصاد را از رکود خارج و جریان امور را سرعت ببخشد.

پورمختارهمچنین خاطرنشان کرد: متولیان امور فرهنگی کشور از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی، حوزه‌های علمیه، دانشگاه‌ها و در راس آنها شورای عالی انقلاب فرهنگی بر گسترش فرهنگ اسلامی و قرآنی و پیوند فرهنگ و اقتصاد برای تشویق همگان به کار و اشتغال مولد، وجدان کاری، ارتقای کیفیت محصولات داخلی و جهادی شبانه‌روزی در همه عرصه‌های تولید مسئولیت تاریخی دارند.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس افزود: نظارت نمایندگان و مجلس در این رابطه کارساز و بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه از ارکان سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی توسط رهبری مبارزه با مفاسد اداری و اقتصادی است، تصریح کرد: لازمه توفیق در این مهم ورود سران سه قوه، نگاه به درون سازمان‌ها و اصلاح نابسامانی‌های خود و برخورد قاطع و بدون ملاحظه با مفسدین در هر مقام و موقعیت است.

رییس کمیسیون اصل 90 مجلس همچنین به موضوع حمایت از سرمایه و کار ایرانی اشاره کرد و گفت: این مساله همچنان از نیازها و ضرورت‌های تحقق اقتصاد مقاومتی است که حمایت از محصولات داخلی در مقابل واردات و سیاستگذاری درست و هدفمند در این خصوص از سوی وزارتخانه‌های اقتصادی و صنعت، معدن و تجارت ضامن حمایت از کار ایرانی است.

پورمختار یادآور شد: در این راستا حمایت از سرمایه‌گذاران و ایجاد امنیت اقتصادی برای فعالان اقتصادی انکارناپذیر است البته عملکرد برخی دستگاه‌ها در این خصوص امنیت را سلب و زمینه خروج و عدم مشارکت آنان را فراهم نموده است. حتی بعضی اقدامات به نوعی است که حامیان سرمایه‌گذاری نیز از خوف انگ و اتهام زدن احساس ناامنی می‌کنند لذا ضروری است مجلس در این رابطه تصمیمی قاطع و اساسی منطبق با منویات مقام معظم رهبری اتخاذ کند.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس در پایان در خصوص برخی مشکلات حوزه انتخابیه خود به مسئولان اجرایی تذکر داد.

انتهای پیام

کد N605069