حداد عادل در نطق میان دستور:

ملت ایران اجازه نمی‌دهد آمریکا در سیاست و انتخابات کشور دخالت کند

سیاسی

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی گفت: هر جماعتی که خود را متمایل به آمریکا نشان دهد و یا آمریکا خود را متمایل به آن‌ها نشان دهد منفور ملت خواهند بود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی غلامعلی حداد عادل رئیس فراکسیون اصولگرایان و نماینده مردم تهران در نطق میان‌دستور خود با بیان تاریخچه‌ای از فداکاری‌ها و شجاعت آیت‌الله مدرس و ارادت امام خمینی به ایشان اظهار داشت: مدرس با شجاعت و شهامت در برابر قرارداد 1919 وثوق‌الدوله با انگلستان ایستاد.

وی تصریح کرد: نمایندگان محترم امروز تصویر و تمثال مدرس شهید در مجلس در برابر چشمان ما است. او مدافع استقلال ایران بود و جان خود را بر سر ایمان خود نهاد. سخن مدرس و پیام او به ما نمایندگان مجلس و به همه ملت ایران این است که شما نیز به پیروی از امام خمینی(ره) مدافع استقلال ایران باشید.

وی تصریح کرد: ما امروز در مذاکرات هسته‌ای و تحریم‌ها در موقعیت خطیری قرار داریم ما نمایندگان مجلس که خود را فرزندان معنوی و سیاسی مدرس شهید و امام خود می‌دانیم به پیروی از رهبر معظم انقلاب اسلامی به آمریکایی‌ها با صراحت تمام می‌گوییم مبادا گمان کنید که می‌توانید با تحریم ظالمانه‌ای که به بهانه موضوع هسته‌ای در ایران تحمیل کرده‌اید دوباره در ایران راه نفوذی برای خود پیدا کنید.

رئیس فراکسیون اصولگرایان تصریح کرد: مبادا گمان کنید که می‌توانید در قضیه مذاکرات با تهدید، تطمیع و تمدید،در انتخابات مجلس آینده دخالتی کنید و تاثیری به نفع خود ایجاد کنید.

حدادعادل اظهار داشت: ملت ایران که در انقلاب اسلامی یک میلیون شهید داد جانباز و آزاده تقدیم اسلام کرده تا استقلال خود را به دست آورد هرگز فریب شما را نخواهد خورد.

وی ادامه داد: هر جماعتی که خود را متمایل به شما نشان دهد و یا شما خود را متمایل به آن جماعت نشان دهید منفور ملت خواهند بود.

نماینده مردم تهران گفت: ملت ایران استقلال خود را به رفاهی که شما وعده می‌دهید نخواهند فروخت.

وی تاکید کرد: ما به تیم مذاکره‌کننده خود اعتماد و اطمینان داریم که بر سر مصالح و منافع ملی با دشمنان استقلال ایران معامله نخواهند کرد. ملت ایران اجازه نخواهند داد که آمریکا مثل سال‌های قبل از انقلاب بار دیگر در سیاست ایران در انتخابات ایران و در سرنوشت ملت دخالت کنند. تا خدا هست، تا ایمان هست، تا ملت حاضر در صحنه هست، تا کار و تلاش و اقتصاد مقاومتی هست ما چشم به دست آمریکا نخواهیم دوخت.

حدادعادل تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی چنانچه در ماه‌های اخیر در قضیه استیضاح و رای اعتماد به وزرای پیشنهادی علوم نشان داد مجلسی است مدافع استقلال کشور و اصولگرایی و منسجم و متحد که در همه امور تابع رهبری انقلاب است به ویژه در موضوع فتنه.

وی ادامه داد: دولت هم بداند که مجلس قصد مخالفت و کارشکنی در کار دولت را ندارد بلکه پشتیبان دولت است. مسلم است که مجلس اگر مستقل و مقتدر باشد هم به سود دولت است و هم به سود کشور و خدا را شکر می‌کنیم که مجلس نهم چنین مجلسی است.