حداد عادل: به تیم مذاکره کننده اعتماد و اطمینان داریم

سیاسی

غلامعلی حداد عادل گفت: ما نمایندگان مجلس که خود را فرزندان معنوی آیت‌الله مدرس می دانیم با صراحت تمام به آمریکایی‌ها می‌گوییم مبادا گمان کنید می‌توانید با تحریم ظالمانه‌ای که به بهانه‌ی موضوع هسته‌ای بر ایران تحمیل کرده‌اید دوباره بر ایران راه نفوذی برای خود پیدا کنید.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، این نماینده اصولگرای مجلس در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی خطاب به آمریکایی‌ها گفت: مبادا گمان کنید ، که می‌توانید در قضیه مذاکرات با تهدید وتطمیع و تمدید در انتخابات مجلس آینده دخالتی کنید و تاثیری به نفع خود ایجاد کنید.

او ادامه داد: ملت ایران که در جریان انقلاب اسلامی یک میلیون جانباز و شهید تقدیم اسلام کرده تا استقلال خود را به دست بیاورد هرگز فریب شما را نخواهد خورد، هر جماعتی که خود را متمایل به شما نشان دهد یا شما خود را متمایل با آن جماعت نشان دهید منفور ملت خواهد بود. ملت ایران استقلال خود را به رفاهی که شما به او وعده می‌دهید نخواهد فروخت.

حداد عادل همچنین تاکید کرد: ما به تیم مذاکره کننده خود اعتماد واطمینان داریم که بر سر مسائل و منافع ملی با دشمنان استقلال ایران معامله نخواهد کرد.

ملت ایران اجازه نخواهد داد که آمریکا مثل سالهای قبل از انقلاب بار دیگر در سیاست ایران ، در انتخابات ایران و در سرنوشت ملت دخالت کند، تا خدا، ایمان، ملت همیشه در صحنه، کار، تلاش و اقتصاد مقاومتی هست ما چشم به دست آمریکا نخواهیم دوخت.

به گفته‌ی این نماینده مجلس ، مجلس شورای اسلامی همانطور که در ماههای اخیر در قضیه استیضاح و رای اعتماد به وزرای پیشنهادی علوم نشان داد مدافع استقلال کشور و اصولگرا و منسجم و متحد و درهمه امور تابع رهبری انقلاب است به ویژه در موضوع فتنه. دولت هم بداند که مجلس قصد مخالفت و کارشکنی در کار دولت ندارد بلکه پشتیبان دولت است.

مسلم است که اگر مجلس مستقل و مقتدر باشد هم به سود دولت است و هم به سود کشور و خدا را شکر می‌کنیم که مجلس نهم چنین مجلسی است.

حداد عادل بخشی از سخنان خود را نیز به گرامی‌داشت شخصیت مدرس اختصاص داد .

او گفت: فردا ، دهم آذرماه سالروز شهادت عالم ربانی، آیت‌الله حسن مدرس است و در جمهوری اسلامی چنین روزی روز مجلس نامیده شده است،‌ ما نمایندگان مدرس را الگو و اسوه خود می‌دانیم و به وجود او افتخار می‌کنیم. روحانیت هم به وجود او افتخار می‌کند. مدرس افتخار ملت ایران است. او به خوبی تشخیص داده بود که رضاخان را انگلسی‌ها بر سر کار آوردند تا استقلال ایران را تباه کند و بر مقررات ملت ایران حاکم شود.

حداد عادل ادامه داد :‌این روحانی عالی قدر که می‌گفت سیاست ما عین دیانت ما و دیانت ما عین سیاست ماست، با پاکی و آزادگی در مقابل رضاخان و دولت انگلستان ایستاد و هرگونه خطری را به جان خرید. دو بار او را ترور کردند اما او به قول خودش به کوری چشم دشمنان زنده ماند وبه مبارزات خود ادامه داد. سرانجام شهربانی رضاخان او را دستگیر کرد و بیش از 9 سال او را در قلعه‌ی مخروبه‌ای در شهر خواف زندانی کرد، زندانی که مدرس خود درباره‌ی آن گفته است مسلمان نشنود، کافر نبیند.در نهایت او را از خواف به کاشمر انتقال دادند. روز دهم آذرماه 1316 مطابق با 26 ماه رمضان با زبان روزه وی را به فجیع‌ترین وضع در زندان به شهادت رساندند.

این نماینده مجلس افزود: مدرس که از سوی علمای نجف جهت حضور در مجلس انتخاب و معرفی شد 18 سال درعرصه‌ی سیاست داخلی وخارجی ایران بر پایه‌ی احکام و معارف عالیه اسلام و با الهام از شجاعت جدش حضرت سید‌الشهداء‌(ع) در برابر ظلم وبی‌عدالتی استکبار مردانه ایستاد.

امام خمینی (ره) از آغاز جوانی شیفته شخصیت این روحانی بود. خود ایشان می‌فرمودند که در جوانی گاهی از قم به تهران می‌رفتند تا ازجایگاه تماشاچیان مجلس شاهد نطق‌های مدرس باشد.

حدادعادل درادامه به بخشی از نطق امام در سال 43 که درباره‌ی مدرس عنوان شده بود را قرائت کرد و گفت: امروز تصویر و تمثال مدرس در مجلس در برابر چشمان ماست. او مدافع استقلال ایران بود و جان خود را بر سر ایمان و آرمان خود نهاد. سخن مدرس و پیام او به ما نمایندگان مجلس و همه ملت ایران این است که شما هم به پیروی از امام خمینی مدافع استقلال ایران باشید.

انتهای پیام

کد N604970