سفیر در حال کناره‌گیری آمریکا: زمان دیگر به نفع طالبان نمی‌چرخد

سفیر آمریکا در ساعت‌های پایانی کارش در کابل می‌گوید که زمان دیگر به نفع طالبان نمی‌چرخد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) سفارت آمریکا در افغانستان با انتشار بیانیه‌ای می‌گوید که جیمز کانینگهام، در جریان خداحافظی با افغانستان و پایان کارش این سخنان را گفته‌ است.

در این بیانیه از قول سفیر آمده‌ است که زمان طالبان گذشته و آنان باید آگاه باشند که با هراس افکنی و خشونت به قدرت نمی‌رسند.

به گزارش خامه پرس، وی نیروهای امنیتی افغان را مبارزین شجاع خوانده و با تاکید بر پشتیبانی بین‌المللی از آنان، زمان را دیگر به نفع طالبان نمی‌داند: "رویاهای دور طالبان با آرمان‌های مردم افغانستان سازش ندارد و زمان دیگر به نفع طالبان نمی‌چرخد."

این در حالی‌ست که پس از ایجاد حکومت وحدت ملی و طی سه‌ماه اخیر حمله‌های خونین طالبان در کشور به گونه فزاینده‌ای گسترش یافته‌ که گفته می‌شود پاسخ طالبان و شبکه‌های تروریستی و استخباراتی برخی کشورها به امضای توافق‌نامه‌های امنیتی میان کابل-واشنگتن و کابل- ناتو است.

بر اساس بیانیه مذکور، کانینگهام اگرچه این کار را آسان نمی‌داند اما باور دارد که رهبران حکومت وحدت ملی زمینه را برای حکومت‌داری موفق در سال‌های پیش رو ممکن خواهند ساخت.

سفیر آمریکا در در آخرین روزهای حضورش در افغانستان با تاکید بر "دست‌آوردهای یک دهه گذشته" گفته‌ است که افغان‌ها در آینده شاهد زندگی خوبی خواهند بود.

وی پس از بیش سه‌سال اجرای مسؤولیت به عنوان سفیر آمریکا در کابل، به کارش در افغانستان پایان داد.

تاکنون از گزینه جدید آمریکا برای جایگزینی با کانینگهام گزارشی منتشر نشده است.

انتهای پیام

کد N604900