قائم مقام سازمان اوقاف:

موقوفات درمانی کشور متحول می‌شوند

وقف,سازمان اوقاف

قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه از اجرای طرح تحول موقوفات درمانی کشور به منظور ساماندهی موقوفات درمانی و ارائه خدمات بیشتر به مردم خبر داد.

قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه از اجرای طرح تحول موقوفات درمانی کشور به منظور ساماندهی موقوفات درمانی و ارائه خدمات بیشتر به مردم خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، عبدالرضا عابد با بیان این‌که «وقف، سهم بالایی در ارائه خدمات درمانی به آحاد مختلف مردم دارد» اظهار کرد: به منظور اجرای منویات مقام معظم رهبری و تأکیدات نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف نسبت به اجرای امینانه نیات واقفین در حوزه بهداشت، درمان و سلامت، سازمان اوقاف در نظر دارد، به منظور ایجاد زیر ساخت‌های لازم در حوزه درمان، بهداشت و تحقیقات پزشکی نسبت به ساماندهی وضعیت موقوفات درمانی کشور و احیای رقبات آنها، طرح تحول موقوفات درمانی را به اجرا در آورد.

وی تاکید کرد: براساس این طرح معاون اوقافی، حقوقی و امور مجلس این سازمان، موظف به اجرای طرح تحول موقوفات درمانی کشور و رقبات وابسته به آن شده است.

عابد افزود: طرح تحول موقوفات درمانی کشور و رقبات وابسته نیازمند جدیت و همکاری مجموعه‌های مرتبط و اخذ مشارکت از بخش خصوصی است.

عابد در پایان خاطرنشان کرد: مجموعه مدیران ستادی، استانی و روسای ادارات شهرستان‌ها و همکاران فعال در مجموعه بنیاد توسعه و عمران موقوفات کشور به منظور اجرایی شدن این طرح با معاونت اوقافی، حقوقی و امور مجلس همکاری خواهند داشت.

قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه اضافه کرد: ساخت دو بیمارستان تخصصی سرطان در استان‌های تهران و فارس، مشارکت در ساخت بیمارستان ویژه سلول درمانی و ناباروری پژوهشگاه رویان در تهران و برنامه ریزی برای احداث بیمارستان ویژه سوانح سوختگی و همچنین بیماران اعصاب و روان و انعقاد تفاهم نامه مشترک با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اقدامات اخیر سازمان اوقاف در تحول موقوفات درمانی است.

انتهای پیام

کد N604630