کریمی‌قدوسی: سوال از وزیر خارجه به جلسات هفته‌های آینده مجلس موکول شد

محمد جواد ظريف

نماینده مردم مشهد در مجلس با بیان اینکه سوالش از وزیر خارجه از دستور کار مجلس خارج نشده گفت که طرح این سوال به جلسات هفته‌های آینده مجلس موکول شده است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جواد کریمی‌قدوسی در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس در جمع خبرنگاران گفت: وزیر خارجه اصرار داشت که امروز (یک‌شنبه) در جلسه علنی حاضر شود و به سوالی که به امضای 100 نفر از نمایندگان رسیده پاسخ دهد اما با توجه به اینکه روز گذشته آقای ظریف در جلسه غیر علنی حضور یافته بود، اعضای هیات رئیسه و رئیس مجلس اکراه داشتند که وزیر خارجه 2 روز پشت سر هم در مجلس حاضر شود.

وی اضافه کرد: بر این اساس مقررشد سه شنبه هفته آینده (18 آذر) سوالات تجمیع شده نمایندگان از وزیر خارجه در دستور کار قرار گیرد اما با توجه به اینکه هفته آینده اجلاس ضد خشونت در تهران برگزار می‌شود لذا آقای ظریف نمی‌تواندبه مجلس بیاید به همین دلیل اگر تا هفته بعد جلسه علنی مجلس برگزار شود سوال هم دو هفته آینده در جلسه علنی مطرح خواهد شد.

نماینده مردم مشهد همچنین خاطر نشان کرد: سوالی که حاصل تجمیع 7سوال بوده و به امضای 100 نفر از نمایندگان رسیده هرگز از دستور کار خارج نمی‌شود.

پیش از این حجت‌الاسلام سبحانی‌نیا عضو هیات رئیسه مجلس به خبرنگار ایسنا گفته بود که با توافق صورت گرفته بین کریمی قدوسی و ظریف، سوال کریمی قدوسی از وزیر خارجه از دستور کار مجلس خارج شده است.

انتهای پیام

کد N604530