حمله انتحاری طالبان به یک مهمان‌خانه خارجی در کابل

مقامات افغانستان اعلام کردند که گروهی از افراد مسلح امروز(شنبه) به یک ساختمان در منطقه "کارته سه" کابل که بر اساس گزارش‌ها مهمان‌خانه خارجی‌ها بوده حمله کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، شاهدان عینی در غرب کابل گفتند که بعد از شنیده شدن صدای انفجار در منطقه "کارته سه" تیراندازی بالا گرفت و نیروهای پلیس نیز در محل حضور یافتند.

شاه حسین مرتضوی، سردبیر یک روزنامه افغان و یکی از شاهدان حادثه که در نزدیکی محل حضور داشت به بی‌بی‌سی گفت که نیروهای پلیس حاضر در محل گفتند سه عامل انتحاری به یک مهمان خانه اتباع خارجی در این محل وارد شدند و یک نفر آنها مواد منفجره همراه خود را منفجر کرد و دو نفر دیگر با نیروهای امنیتی درگیر شدند.

هنوز آماری از تلفات احتمالی حمله گزارش نشده اما پلیس افغانستان اعلام کرد که احتمال دارد به اتباع خارجی مستقر در این مهمان خانه نیز آسیب رسیده باشد.

گروه طالبان در صحفه توییتر خود با پذیرفتن مسئولیت این حمله نوشته که حمله کنندگان انتحاری به یک "مرکز ترویج مسیحیت و جاسوسی خارجی" وارد شده‌اند.

کابل در روزهای گذشته شاهد حملات پیاپی انتحاری بوده است.

روز پنجشنبه نیز مهاجمان به دفتر نهاد آسایش بین‌المللی موسوم به "آی آر دی" در منطقه شدیدا محافظت شده وزیر اکبر خان کابل حمله کردند.

صبح همان روز نیز یک مهاجم انتحاری، خودروی متعلق به سفارت انگلیس در کابل را هدف قرار داد که در نتیجه آن پنج نفر کشته و ۳۲ تن دیگر مجروح شدند. یکی از کشته شدگان، شهروند انگلیس و دیگران غیرنظامیان افغان بودند.

اوایل هفته پیش نیز در شرق کابل نیروهای خارجی که از محلی عبور می‌کردند هدف قرار گرفتند و در نتیجه آن دو سرباز ناتو کشته شدند.

وضعیت امنیتی در کابل و شهرهای دیگر افغانستان در ماه‌های اخیر وخیم شده و چند رویداد اخیر پر تلفات بوده است.

انتهای پیام

کد N604159