آغاز نشست فوق‌العاده اتحادیه عرب برای فلسطین/ عباس: مهمترین مانع ما آمریکاست

نشست فوق‌العاده اتحادیه عرب با حضور محمود عباس، ‌رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین برای بررسی مساله فلسطین آغاز شد.

نشست فوق‌العاده اتحادیه عرب با حضور محمود عباس، ‌رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین برای بررسی مساله فلسطین آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی در این نشست که در سطح وزرای خارجه کشورهای عضو برگزار شده، محمود عباس در ابتدای جلسه تاکید کرد که در مرحله حساس کنونی همه کشورها از جمله کشورهای عربی باید در کنار فلسطین بایستند و هیچ کس نباید از حقوق حقه فلسطینیان از جمله تشکیل کشور در مرزهای 1967 و پایتختی قدس شرقی برای فلسطین کوتاه بیاید.

وی ادامه داد: ما تلاش‌های زیادی برای احقاق حقوق خود انجام داده‌ایم و به این تلاش‌ها ادامه می‌دهیم که از جمله آن‌ها رفتن به شورای امنیت برای تشکیل کشور مستقل فلسطین و تعیین مهلت زمانی جهت پایان یافتن اشغالگری اسرائیل است.

محمود عباس افزود: ما به عنوان کشور فلسطین تلاش‌هایی برای پیوستن به نهادهای بین‌المللی از جمله دادگاه کیفری بین‌المللی نیز انجام داده‌ایم و تا دستیابی به این مساله به اقدامات خود ادامه می‌دهیم.

رئیس تشیکلات خودگردان فلسطین با اشاره به حمایت‌های برخی کشورها و پارلمان‌های اروپایی از فلسطین گفت: ما از کشورهای زیادی به طور رسمی درخواست کردیم تا فلسطین را به عنوان یک کشور به رسمیت بشناسند که در این بین کشور سوئد با به رسمیت شناختن فلسطین پیشگام بود و برخی پارلمان‌های اروپایی نیز این مساله را بررسی کردند و دید مثبتی نسبت به آن وجود دارد.

محمود عباس مهمترین عامل در ممانعت از به رسمیت شناخته شدن فلسطین را تلاش‌های آمریکا خواند و گفت: متاسفانه کنگره آمریکا با ما مخالف است و خواستار لغو کمک‌های واشنگتن به فلسطین شده است. آن‌ها مرا به تحریک فلسطینیان برای رویارویی با اسرائیل متهم می‌کنند که این یک اتهام بی‌پایه است.

وی افزود: ما به تلاش برای حفظ روابط با آمریکا و ارتباط با آن‌ها ادامه می‌دهیم و تلاش می‌کنیم اهداف خود را پیش ببریم.

ادامه دارد

کد N603740