وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشست مشترک مدیران؛

شان مردم ایران٬ زندگی در رفاه اقتصادی و اجتماعی است

دولت,وزارت ارتباطات

ما به دنبال بومی سازی فناوری در کشور و استفاده از توان و ظرفیت های داخلی هستیم و بر همین اساس سهم بودجه تحقیق و پژوهش را افزایش داده و به 120 میلیارد تومان در سال جاری رسانده ایم ضمن این که به بحش صادرات محصولات نیز توجه خواهیم داشت.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجرای حقوق شهروندی را به عنوان یکی از قوانین ذکر شده در قانون اساسی را اصل اساسی در دولت تدبیر و امید عنوان کرد و گفت:شان مردم ایران زندگی در رفاه اقتصادی و اجتماعی است و کشور ما با داشتن ذخایر غنی و نیروی انسانی که بزرگ‌ترین سرمایه هر ملتی است، می‌تواند به این هدف دست یابد

به گزارش ایلنا، محمود واعظی در ششمین نشست مشترک مدیران کل وزارتی و روسای سازمان‌ها و نهاد‌ها در دولت تدبیر و امید اظهار داشت: هماهنگی در میان مدیران را در عرصه‌های مختلف نظام ارزشمند می‌دانم و از آنجایی که در اساس مدیران اجرایی درصد بسیاری از کار‌ها را بر دوش دارند حس همدلی و احساس یگانگی میان مدیران اجرایی در عرصه‌های مختلف بسیاری در تسهیل روند انجام کار‌ها موثر خواهد بود.

وی گفت: هر مسوولی در هر جایگاهی باید اهداف دولت و نظام را به خوبی شناخته و اشراف کامل نسبت به مسایل سیاسی؛ اقتصادی و بین المللی داشته و بر این اساس فعالیت‌های خود را ادامه دهد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه در خصوص سیاست‌های کلان دولت تدبیر و امید با بیان اینکه مسایل معیشتی و رفاهی از اولویت‌های دولت تدبیر و امید است خاطر نشان کرد: دولت بر همین اساس در تلاش برای کاهش نرخ تورم و خارج شدن رکود اقتصادی و اشتغال زایی بوده و ما نیز به متناسب آن موظف هستیم طبق اهداف دولت برنامه ریزی و فعالیت کنیم.

واعظی همچنین اجرای حقوق شهروندی را به عنوان یکی از قوانین ذکر شده در قانون اساسی به عنوان اصلی دیگر در دولت تدبیر و امید عنوان کرد و گفت:شان مردم ایران زندگی در رفاه اقتصادی و اجتماعی است و کشور ما با داشتن ذخایر غنی و نیروی انسانی که بزرگ‌ترین سرمایه هر ملتی است، می‌تواند به این هدف دست یابد.

وی با بیان اینکه افق نظام جمهوری اسلامی در چشم انداز بیست ساله به طور شفاف ترسیم شده است، تصریح کرد: پیاده سازی چشم انداز جمهوری اسلامی ایران در افق ۲۰ ساله و رسیدن به کشوری توسعه یافته با جایگاه اول اقتصادی، علمی مشی اصلی دولت و دو قوه دیگر است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین در خصوص فعالیت‌های دولت یازدهم در عرصه‌های بین المللی به ارتقا جایگاه ایران در میان سایر دولت‌ها و ملت‌ها اشاره کرد و گفت: تردیدی نیست که مذاکات طرف‌های ایران با ۶ کشور قدرت جهانی نشان دهنده جایگاه این کشور بوده وروند آن می‌تواند در بهبود روابط اقتصادی کشور موثر واقع شود.

واعظی در بخش دیگری از اظهاراتش در خصوص بخشی از اهداف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به پیاده سازی شبکه ملی اطلاعات، پیاده سازی دولت الکترونیکی و صیانت فرهنگی و اجتماعی از فضای مجازی اشاره کرد و گفت: وزارت ارتباطات تنها در فعالیت‌های حاکمتی در عرصه ICT وارد شده و از هرگونه تصدی‌گری اجتناب می‌کند و سرمایه‌های خود را در امور دیر بازده‌ای که بخش خصوصی تمایل به وارد شدن به آن عرصه را ندارند صرف کرده است.

وی در ادامه فناوری اطلاعات و ارتباطات را پیشران توسعه خواند و گفت: جایگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات امروز هم برای مجلس شورای اسلامی و هم برای دولت و سایر ارگان‌ها ثابت شده است و این امر می‌تواند باعث ارتقا حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور شود.

واعظی همچنین فناوری اطلاعات و ارتباطات را توانمند ساز سایر حوزه‌ها دانست و در خصوص افزایش جایگاه پژوهش و تحقیق در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در طول یک سال گذشته گفت: ما به دنبال بومی سازی فناوری در کشور و استفاده از توان و ظرفیت‌های داخلی هستیم و بر همین اساس سهم بودجه تحقیق و پژوهش را افزایش داده و به ۱۲۰ میلیارد تومان در سال جاری رسانده‌ایم ضمن اینکه به بحش صادرات محصولات نیز توجه خواهیم داشت.

وی در ارتباط با موضوع اشتغال زایی در میان جوانان گفت: با راه اندازی نهضت تولید محتوا و نرم افزار‌های کاربردی هستیم که علاوه بر اینکه با سرمایه گذاری بسیار کمی امکان پذیر است می‌تواند باعث اشتغال زایی نیز شود.

واعظی افزود: با آغاز فعالیت چند شبکه اجتماعی و اپلیکشن‌ها ی داخلی شاهد استقبال جوانان ایرانی ومسلمانان در خارج از کشور بوده‌ایم به طوری که یکی از اپلیکشن‌های داخلی که به تازگی راه اندازی شده توانسته کاربران از سایر کشورهای دنیا جذب کند

وزیر ارتباطات در پایان اظهار امید واری کرد که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بتواند همگام با سیاست‌های نظام و دولت در رسیدن به توسعه پایدار در کشور گام موثری بردارد.

کد N603720