با اعلام کسری بودجه در سال جاری؛

فتحی‌پور: قیمت نفت در بودجه 94 ، 65 تا 70 دلار پیش‌بینی شود

نفت

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه درآمدهای بودجه سال جاری به دلیل کاهش قیمت نفت با کسری مواجه خواهد شد گفت که قیمت نفت در بودجه سال آینده باید بین 65 تا 70 دلار پیش‌بینی شود.

ارسلان فتحی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به سیر نزولی قیمت نفت اظهار کرد: با وضعیتی که ایجاد شده و ما هر روز شاهد کاهش قیمت نفت هستیم باید به فکر کاهش وابستگی بودجه 94 به درآمدهای نفتی باشیم، ما می‌توانیم با اجرای قانون مالیات‌های مستقیم، شفاف سازی و جلوگیری از فرارهای مالیاتی کشور را در سال آینده با درآمدهای مالیاتی اداره کنیم.

وی با تاکید بر لزوم توجه بیشتر به درآمدهای صادرات غیرنفتی یادآور شد: ما نباید بعد از این روی نفت در بودجه حساب کنیم بلکه باید به سمت و سوی اقتصاد مقاومتی برویم و بتوانیم جایگزینی برای نفت صادراتی پیش‌بینی کنیم.

فتحی پور با بیان اینکه قیمت نفت در بودجه سال آینده باید بین 65 تا 70 دلار پیش‌بینی شود خاطرنشان کرد: بودجه سال 94 باید یک بودجه عملیاتی باشد نه یک بودجه غیرواقعی. باید با توجه به اقدامی که کشورهای منطقه و خصوصا عربستان دارند انجام می‌دهند و فتنه ایجاد می‌کنند بتوانیم جلوی کسری بودجه را بگیریم.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه درآمدهای بودجه در سال 93 قطعا با کسری مواجه خواهد شد اضافه کرد: البته باید ببینیم تا آخر سال قیمت نفت به چه شکل تغییر خواهد کرد اما قطعا ما یک کسری در بودجه سال جاری را خواهیم داشت.

فتحی پور درباره چگونگی جبران کسری بودجه سال جاری اظهار کرد:‌ اجرای قانون مالیات‌های مستقیم با توجه به اینکه هنوز اصلاح این قانون نهایی نشده به سال آینده موکول می‌شود، نمی‌توان برای سال جاری از طریق درآمدهای مالیاتی کسری بودجه را جبران کرد لذا من برای سال جاری امید چندانی نمی‌بینم که بتوانیم کسری بودجه را جبران کنیم.

انتهای پیام

کد N603718