استاد صادق در بیان شاگرد/13

کواکبیان: آیت الله مهدوی کنی سیاستش اخلاقی بود/عدم اعتقاد به کار حزبی

سیاسی

دبیرکل حزب مردم سالاری، با بیان اینکه شاگردی آیت الله مهدوی کنی یکی از افتخارات زندگی من است، گفت: خیلی از شخصیت ها، اخلاقشان سیاسی می شود، اما آیت الله مهدوی کنی سیاستش، اخلاقی بود.

مصطفی کواکبیان از دانش آموختگان دانشگاه امام صادق(ع) در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص ویژگی های آیت الله مهدوی کنی گفت: خیلی از شخصیت ها، اخلاقشان سیاسی می شود، اما آیت الله مهدوی کنی سیاستش، اخلاقی بود. خیلی ها دینشان حکومتی می شود، اما آیت الله مهدوی کنی حکومتش، دینی بود.

دبیرکل حزب مردم سالاری، در ادامه گفت: خیلی ها پست و مقام برایشان جذابیت دارد، اما حقیقتا کار در دانشگاه امام صادق(ع) برای آیت الله مهدوی کنی جذابیت داشت. ایشان اعتقادی نداشت که جامعه روحانیت لیست انتخاباتی دهد، چراکه می خواست جنبه پدری برای همه داشته باشد.

نماینده مردم سمنان در مجلس هشتم اضافه کرد: من یکبار از ایشان پرسیدم همه احزاب مجوز گرفتند شما چرا برای جامعه روحانیت از وزارت کشور مجوز نمی گیرید؟ گفت من بروم پیش وزیر کشور که به من مجوز دهد؟ و گفت ما اعتقادی نداریم که کار حزبی انجام دهیم، بنابراین چون کار حزبی انجام نمی دهیم، مجوز هم نمی‌گیریم.

کواکبیان با اشاره به دیگر خصوصیات آیت الله مهدوی کنی گفت: شاگردی  ایشان یکی از افتخارات زندگی من است. یک روز به ایشان گفتم که حاج‌آقا، من از لحاظ عاطفی بسیار زیاد شما را دوست دارم اما از لحاظ سیاسی اجازه دهید که یکجور فکر نکنیم و ایشان گفتند "اتفاقا من همین را دوست دارم" و حقیقاتا در دانشگاه امام صادق(ع) نیز همین گونه بود. ما اساتیدی در دانشگاه داشتیم که امروز می توانید بگویید آنان سکولار هستند اما در این دانشگاه درس می دادند. ما حتی همایش هایی برگزار کردیم که شاید الان اسم آن را هم نتوانیم راحت ببریم و یک آزاداندیشی خاصی در این دانشگاه حاکم بود.