هشدار نخست‌وزیر سنگاپور نسبت به تهدید تروریستی داعش

نخست وزیر سنگاپور امروز (شنبه) گفت که در درگیری‌های جاری در عراق و سوریه عناصر تروریستی از این کشور جنوب شرق آسیا حضور دارند و هر روز در حال احیا و نیروگیری هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، لی هسین لونگ، نخست وزیر سنگاپور گفت: بسیار ساده لوحانه است که گمان کنیم سنگاپور می‌تواند سر خود را پایین نگاه دارد و بگوید که این تهدید می‌گذرد. دولت باید هر آنچه در توان دارد برای محافظت از سنگاپور به کار گیرد.

وی در سخنرانی خود در جمع رهبران مذهبی از تمام ادیان افزود: تهدید تروریستی می‌تواند میان جوامع مذهبی نفاق ایجاد کند اما تاکنون از آن مصون مانده‌ایم. چرا که مردم ما منطقی هستند و همواره تروریست‌ها را محکوم می‌کنند.

به گفته وی، از 11 سپتامبر 2001 نشست‌های مشابهی در آژانس‌های امنیتی سنگاپور برگزار شده است.

نخست وزیر سنگاپور تاکید کرد که هزاران تن از شبه نظامیان در سراسر جهان به داعش پیوسته‌اند که بیشتر آن‌ها از کشورهای جنوب شرق آسیا هستند و حامیان آن‌ها پول برای این گروه ارسال می‌کنند.

وی افزود: برخی از مردم سنگاپور افراطی شده‌اند و عده‌ای از آنان به سوریه و عراق رفته‌اند. تروریسم افراطی می‌تواند به آسانی اعتماد و هماهنگی را بین جوامع مختلف سنگاپور از بین ببرد و تنها راه مقابله با ان افزایش سطح هوشیاری در جامعه است.

انتهای پیام

کد N603508