یک کارشناس امور دینی:

اسلام به زن هویت بخشید

زن,اسلام,دين

یک کارشناس امور دینی، ظهور دین اسلام را عاملی مؤثر در هویت بخشی به جایگاه زن دانست و گفت: دین اسلام با توصیه‎هایی که درباره جایگاه زن داشت باعث هویت‌ بخشیدن به زن شد.

یک کارشناس امور دینی، ظهور دین اسلام را عاملی مؤثر در هویت بخشی به جایگاه زن دانست و گفت: دین اسلام با توصیه‎هایی که درباره جایگاه زن داشت باعث هویت‌ بخشیدن به زن شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه زنجان، حجت‎‌الاسلام یدالله محمدی در همایش سه ساله‌های زهرایی که در مسجد شهداء زنجان برگزار شد، اظهار کرد: لفظ شیعه یعنی پیرو که در دین اسلام به گروه یا اشخاصی می‎گویند که از امام خود در همه جهات پیروی می‎کنند و پیرو ائمه‌اطهار(ع) باشند که طبق فرمایش ائمه‌اطهار(ع) اگر می‏‌خواهید بدانید که از پیروان ما هستید بنگرید به اعمال خود، اگر اعمال‌تان هم‌جهت با کلام خدا و پیامبر(ص) و ائمه‌معصومین(ع) بود شیعه هستید، در غیر این صورت جزو شیعیان راستین نیستید.

وی افزود: پیامبر اکرم(ص) مبعوث شده‎اند تا مردم را تزکیه کنند و علم و دانش بیاموزند تا از این طریق عاقبت به‌خیر شوند که در این میان طبق فرمایش امام سجاد(ع) نقش زن در رشد انسانیت از جایگاه ارزشمندی برخوردار است.

محمدی تصریح کرد: زن در دوران حیات خود سه نقش مهم را ایفا می‎کند. نقش دختری، همسری و مادری که طبق برنامه‌ریزی دقیق اسلام، دین برای هر سه مرحله زندگی زن برنامه خاص تربیتی دارد که باید از آن بهره‎مند شود.

وی به نقش تربیتی مادر اشاره کرد و افزود: نقش مادر به قدری در تربیت مهم است که وقتی به سرگذشت علمای بزرگ دینی نگاه می‏‌کنیم نقش تربیتی مادرشان به وضوح دیده می‌شود که به درستی معیارهای صحیح و اصولی تربیتی را که اسلام گفته، انجام داده است.

محمدی یادآور شد: در کلام خداوند احترام به والدین بسیار توصیه شده است، به گونه‎ای که طبق فرمایش امام رضا(ع) که هر کس محبتی از اهل‌بیت(ع) در دلش دارد در حق مادرش دعا کند، چرا که در عاقبت بخیری او تأثیر به‌سزایی دارد.

وی افزود: در قرآن رعایت حجاب به زنان و مردان در موضوعات مختلف توصیه شده است که در صورت رعایت نقش مؤثری در تربیت نسل آینده دارد که بانوان امروز باید با الگوگیری از زنان بزرگوار اسلام مراقب عفت خود باشند تا بتوانند نسل‏‌های با ایمانی را تربیت کنند که قیام امام حسین(ع) و اقدامات خواهر بزرگوارشان حضرت زینب(س) نمود بارز نقش زن در اسلام است که به دست ایشان به تکامل رسید.

انتهای پیام

کد N603359