در حاشیه مراسم معارفه وزیر علوم؛

حدادعادل: در رای اعتماد به فرهادی،‌ داد و ستدی بین مجلس و دولت وجود نداشت

سیاسی

حداد عادل گفت: در رای اعتماد به فرهادی،‌ داد و ستدی بین مجلس و دولت وجود نداشت.

حداد عادل گفت: در رای اعتماد به فرهادی،‌ داد و ستدی بین مجلس و دولت وجود نداشت.

به گزارش ایسنا، نماینده تهران در مجلس در مراسم معارفه وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در جمع خبرنگاران ضمن تبریک به وزیر جدید گفت: حضور من و عده‌ای دیگر از نمایندگان مجلس علیرغم جلسه علنی مجلس در جلسه تکریم و معارفه آقای فرهادی انشالله نقطه پایانی در مسائل مجلس و دولت است و امیدواریم رای اعتماد به وزیرعلوم نقطه آغازی باشد برای کار آقای فرهادی در این وزارتخانه که این وزارتخانه را به نحو احسن اداره کنند.

حداد عادل در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه نظرتان در مورد سیاست‌های دکتر فرهادی در وزارت علوم چیست؟ پاسخ داد: مجلس تا حدود زیادی به این باور رسیده است که ایشان می‌تواند موفق باشد و رای اعتماد مجلس به ایشان هم نشان داد که مجلس آماده همکاری با مجموعه وزارت علوم است.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی به اینکه به نظر می‌رسد حساسیت مجلس در مورد وزارت علوم بیشتر سیاسی است، اظهار داشت: وزارت علوم همیشه یک فضای داغ و پر تپش سیاسی بوده است و هیچ وقت نمی‌شود سیاست را از دانشگاه جدا کرد، حساسیت مجلس در ابتدای کار وزیر نسبت به مسائل سیاسی طبیعی بود، امیدواریم بعد از این حساسیت‌ها، حساسیت‌های اینچنینی دیگر وجود نداشته باشد و میدان همکاری مجلس و وزارت علوم میدان همکاری برنامه‌های اجرایی باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه برخی در جلسه اعتماد دکتر فرهادی اذعان داشتند بین مجلس و دکتر فرهادی تعاملی صورت گرفته است گفت: مسلم بدانید اگر منظور از تعامل تفاهم است آن را قبول داریم اما اگر منظور قول و قرار و داد و ستد بین مجلس و دولت است آنرا قبول نداشته و انکار می‌کنیم.

حداد عادل در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا به نظر شما امکان دارد مجلس به وزیر علوم نیز در آینده کارت زرد داده و یا انتقادهایی را به عملکرد وی وارد کند اظهار داشت: قانونا همه چیز ممکن است ما امیدواریم که این مسائل پیش نیاید و آرزو نمی‌کنیم وزیر کارت زرد و یا قرمز بگیرد، یا بیش از حد درگیری و مسائل در این زمینه داشته باشیم،اما رای اعتماد نمایندگان مجلس به هر وزیری مشروط است اما امیدواریم آقای فرهادی در این وزارتخانه موفق باشد.

وی در ادامه در مورد مسئله تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: اگر عیب و نقصی در این دانشگاه است ضرری ندارد رئیس و مدیران این دانشگاه با این مسئله آشنا شوند اگر هم عیبی وجود نداشته باشد مجلس اعلام می‌کند در تحقیق و تفحص به مسئله‌ای نرسیدیم؛ مسئولان نباید از تحقیق و تفحص نگران باشند، چون نمایندگان در مسائل مربوطه، نظر شخصی ندارند.

انتهای پیام

کد N603334