برای مقابله با بوکو حرام،

تعداد مستشاران نظامی انگلیس در نیجریه افزایش می‌یابد

آفريقا,انگليس

ارتش انگلیس قصد دارد مربیان نظامی بیشتری را برای کمک به مقابله با بوکوحرام به نیجریه اعزام کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه دیلی تلگراف، ارتش انگلیس در نظر دارد ده‌ها مربی نظامی را به نیجریه اعزام کند که این اقدام پس از درخواست این کشور آفریقایی بحران زده برای مبارزه با افراط گرایان گروه شبه نظامی بوکوحرام در دستور کار قرار گرفته است.

ارتش انگلیس هم اکنون یک هیات آموزشی در نیجریه دارد و می‌خواهد تا آن را تقویت کند. شبه نظامیان بوکوحرام همچنان به تصرف اراضی و حملات خونبار ادامه می‌دهند و دولت نیجریه را وادارکرده‌اند تا درخواست کمک کند چرا که این کشور از عقب راندن شبه نظامیان بازمانده‌.

طبق طرح وزارت دفاع انگلیس 20 تا 30 نیرو برای اعزام در نظر گرفته شده‌اند اما شورای امنیت ملی تصمیم نهایی را در این باره اتخاذ می‌کند.

نیروی هوایی سلطنتی انگلیس در تابستان امسال سه جنگنده تورنادو GR4s به این کشور فرستاد تا برای یافتن دختران محصل ربوده شده از شهر دور افتاده چیبوک کمک کنند.

مدیر مرکز تروریسم و مقابله با شبه نظامیان در ارتش انگلیس گفت: ارتش نیجریه مدیریت بدی دارد و با فساد گسترده رو به روست. شبه نظامیان بوکوحرام موضع خود را در سه ایالت شمال شرقی نیجریه تحکیم کرده‌اند و گسترش اراضی خود را آغاز کرده‌اند. دولت نیجریه به رغم برخی موفقیت‌ها، عمدتا در مقابله با پیشروی آن‌ها ناکام مانده است.

انتهای پیام

کد N603308