تظاهرات در تونس در محکومیت اظهارات السبسی علیه حامیان المرزوقی

تونس

در چند شهر تونس تظاهراتی در مخالفت با باجی قائد السبسی، نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری تونس برگزار شد. در همین حال منصف المرزوقی، دیگر نامزد انتخابات تونس شکایت‌هایی را در مورد نتایج دور نخست انتخابات ارائه داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، در شهر مدنین در جنوب تونس تظاهراتی در اعتراض به باجی قائد السبسی، نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری تونس برگزار شد که این تظاهرات در آغاز مسالمت‌آمیز بود اما در نهایت به درگیری‌های لفظی میان تعدادی از معترضان با نیروهای امنیتی انجامید.

تظاهرکنندگان اظهارات السبسی را که رای‌دهندگان به منصف المرزوقی، دیگر نامزد انتخابات تونس را تندرو و حامی تروریسم و رادیکالیسم خوانده بود، محکوم کردند.

در دو شهر بن قردان و جرجیس تظاهرات مشابهی برگزار شد که شرکت‌کنندگان در آن شعارهایی برای مشارکت گسترده در دور دوم و رای دادن به منصف المرزوقی سر دادند. صدها تن از ساکنان القصرین و فریانه در مرکز غرب تونس تظاهرات کرده و شعارهایی همچون مردم خواهان اصلاح روند اداره کشور هستند، سر دادند.

پیشتر نیز تظاهرات مشابهی در چند شهر تونس در محکوم کردن سخنان السبسی برگزار شده بود.

از سوی دیگر، هیات عالی مستقل انتخابات تونس اعلام کرد که منصف المرزوقی هشت شکایت را درخصوص نتایج اولیه انتخابات ارائه داد.

انور بن حسن، عضو هیات عالی مستقل انتخابات عنوان داشت: پس از ارائه این شکایت‌ها برگزاری دور دوم در روز 14 دسامبر ممکن نخواهد بود و انتخابات در 21 یا 28 دسامبر برگزار خواهد شد.

نتایج اولیه ارائه شده توسط هیات انتخابات حاکی از این بود که السبسی 39.46 درصد از آرا و المرزوقی 33.43 درصد از آرا را از آن خود کردند.

انتهای پیام

کد N603122