نقوی‌حسینی: ظریف در جلسه غیرعلنی چیزی نگفت

آمريكا

سخنگوی کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکل آمریکا و هم‌پیمانان او خیمه امام حسین (ع) و علم حضرت ابوالفضل است، از هیات رییسه مجلس خواست تا وزیر امور خارجه را در جلسه‌ای علنی برای توضیحات دعوت کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سیدحسین نقوی حسینی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس، گفت: فرهنگ بسیجی و رویکرد ایثار و خدمت تنها راه گذر از موانع دشمنی‌ها و کارشکنی‌های جهان سلطه است و اعتماد به ظرفیت‌های درونی به ویژه باور به جوانان پرشور و متدین و متخصص کشورمان می‌تواند قدرت درونی و اقتصاد مقاومتی را به سرانجام برساند.

وی ادامه داد: چشم داشتن به لطف و مرحمت دشمنان قسم خورده و قدرت‌های سلطه‌گر از جمله آمریکای عهدشکن، خودبرتربین، زورگو با عقل و تدبیر مغایرت دارد چرا که آمریکا و هم‌پیمانان جهانی و منطقه‌ای او با فعالیت هسته‌ای، حقوق بشر، آزادی و ادعاهای مشابه مشکلی ندارند بلکه آنها با جمهوری اسلامی، مکتب اهل بیت (ع)، خیمه امام حسین (ع) و علم حضرت ابوالفضل مشکل دارند.

سخنگوی کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین بیان کرد: مشکل نظام سلطه به ویژه آمریکا این است که جمهوری اسلامی صاحب سبک است، سبکی که آرام آرام می‌رود تا بساط استکبار، سلطه‌گری، ظلم و بی‌عدالتی آمریکا و قدرت‌های سلطه‌گر را برچیند. سبکی که با محوریت ولایت فقیه، مردم‌سالاری دینی را به عنوان الگوی جدیدی از حکومت به دنیا معرفی کرده است به همین دلیل مذاکرات هسته‌ای مهم است.

نقوی‌حسینی در ادامه با اشاره به مذاکرات ایران با 1+5، این مذاکرات را صحنه رویارویی دو سبک دنیای سلطه با نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت: شعاع و دامنه اثرگذاری مذاکرات را نباید به سطح حداقلی آن کاهش داد بنابراین تیم مذاکره‌کننده باید بداند که رسالت و تکلیف سنگینی بر عهده دارد و البته نیازمند حمایت همه‌جانبه‌ نیز است.

وی افزود: پیروزی در این رویارویی برای ملت، کشور و نظام پیروزی سبک و روش مردم‌سالاری دینی و حقانیت ملت ماست در غیر این صورت امام امت امیدی به دشمن عهدشکن ندارد بنابراین ایستادگی و مقاومت در مقابل زیاده‌خواهی آمریکا از سوی تیم مذاکره‌کننده مورد حمایت ملت خواهد بود.

نماینده ورامین در مجلس با بیان اینکه امام امت راه‌حل پیروزی را اعتماد به قدرت درونی و اقتصاد مقاومتی می‌داند، تصریح کرد: در این مسیر دولت و مجلس و سایر قوا و جریان سیاسی مسئولیت سنگینی دارند که البته مسئولیت دولت سنگین‌تر است.

سخنگوی کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین گفت که از هیات رییسه مجلس تقاضا می‌کند آقای ظریف را در جلسه علنی دعوت کنند چرا که در جلسه غیرعلنی هیچ چیزی برای نمایندگان نگفتند. لااقل در جلسه علنی شاید مطالبی به نمایندگان بفرمایند.

وی ادامه داد: سایه رکود، تورم و بحران اشتغال بر اقتصاد و صنعت کشور سنگینی می‌کند و با شعار و ارقام ساختگی هم حل نمی‌شود بلکه نیازمند همت بیشتر دولت و دستگاه‌های اجرایی است و در این مسیر سخت و دشوار دولت با سه تهدید روبروست.

نقوی‌حسینی روحیه اشرافی‌گری، رفاه‌زدگی و تجمل‌گرایی را از خطرات جدی پیشروی دولت دانست و افزود: اداره امور و ثروت برخی وزرا خود به یک وزارتخانه نیازمند است. همچنین سیاست‌زدگی بیش از حد و اعمال آن در تصمیم‌گیری‌ها و بسیج امکانات دولت نه در جهت خدمت به مردم بلکه در جهت حذف رقبا، تسخیر مجلس آینده و انتصابات مساله‌دار خطری جدی است که دولت را تهدید می‌کند و فرصت خدمت به مردم را از دولت می‌گیرد.

سخنگوی کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد: سومین تهدید عدم توجه به مطالبات واقعی مردم، اتخاذ تصمیماتی برخلاف مصالح و مطالبات مردم و ضایع کردن تلاش‌ها و خدمات نظام و دولت‌های گذشته به ملت، بهانه‌های مختلف و عدم وجود غیرت خدمتگزاری به محرومین و اقشار ضعیف جامعه دولت را به شدت تهدید می‌کند و ما به عنوان نماینده مردم، دولت را متوجه تهدیدات می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: به عنوان مثال باید بگویم دولت قبل با هدف حل مشکلات تردد چهار میلیون جمعیت شهرستان‌های استان تهران به کلان شهر تهران، شرکت متروی تهران را مامور احداث مترو به شهرستان‌های استان تهران کرد و شرکت مترو با تصویب دولت و مجلس، پروژه احداث مترو در دو مسیر تهران به ورامین و قرچک و پیشوا و همچنین مسیر تهران به فرودگاه امام و پرند را شروع کرد.

نقوی‌حسینی گفت: این پروژه‌ها با اعتبار پیش‌بینی شده از سال 91 آغاز شد و تاکنون با هزینه‌ای بالغ بر 200 میلیارد تومان حدود 40 درصد پروژه‌ها را عملیاتی کرده و شاید بتوان گفت تنها پروژه زنده و فعال استان تهران است اما در این بین به طور ناگهان وزارت راه و شهرسازی دولت تدبیر و امید موضوعی بی‌پایه و اساس مبنی بر قطار حومه‌ای را مطرح کرده که طرح این موضوع نه با تدبیر سازگاری دارد و نه با عقل هیچ آدم عاقلی.

نماینده مردم ورامین، قرچک و پیشوا در مجلس در پایان به برخی از مشکلات حوزه انتخابیه خود اشاره کرد و رسیدگی به آنها را خواستار شد.

انتهای پیام

کد N602964