رایزنی عباس با نبیل العربی و سامح شکری در مورد طرح به رسمیت شناختن کشور فلسطین

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با دبیرکل اتحادیه عرب و وزیر خارجه مصر در خصوص طرح به رسمیت شناختن کشور فلسطین بحث و گفت‌وگو کرد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با دبیرکل اتحادیه عرب و وزیر خارجه مصر در خصوص طرح به رسمیت شناختن کشور فلسطین بحث و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، منابع فلسطینی اعلام کردند که در دیدار "محمود عباس"،‌ رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با "نبیل العربی"، دبیرکل اتحادیه عرب و "سامح شکری"،‌ وزیر خارجه مصر تحولات فلسطین در سایه ادامه شهرک‌سازی‌ها و تشدید هتک حرمت مسجدالاقصی و همچنین تلاش‌ها در حمایت از اقدامات فلسطینی‌ها در شورای امنیت جهت تعیین سقف زمانی برای پایان اشغال‌گری‌های رژیم صهیونیستی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

محمود عباس کشورهای حامی مالی را ترغیب کرد تا نسبت به آنچه که در نشست بازسازی غزه تصویب شد، پایبند باشند.

این دیدار کمی قبل از نشست وزارتی عربی و کمیسیون طرح صلح که قرار است امروز(شنبه) در قاهره برگزار شود، صورت گرفت.

در همین حال نبیل العربی در سخنانی پس از این دیدار در قاهره عنوان داشت: شاخصه‌های مثبتی برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین وجود دارد و تعداد زیادی از کشورها و پارلمان‌ها کشور فلسطین را به رسمیت شناخته‌اند.

وی افزود: دیدار با محمود عباس یک دیدار بسیار مهم بود و کشورهای عربی آماده هستند تا از هر طریقی که شده برای پیشبرد مساله فلسطین کمک کنند.

وی افزود: نشست‌های وزرای خارجه عرب که شنبه برگزار می‌شود اهمیت بسیاری برای حمایت از مساله فلسطین دارد و محمود عباس نیز به صراحت در این نشست صحبت خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N602802