در گفتگو با مهر تشریح شد:

جزئیات گزارش ظریف در جلسه غیرعلنی/شروط مجلس برای ظریف

سیاسی

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در خصوص جزئیات جلسه غیرعلنی مجلس با وزیر امور خارجه، گفت: ظریف در این جلسه اعلام کرد اگر طرف غربی به تعهدات خود عمل نکند ایران نیز غنی سازی 20 درصد را آغاز خواهد کرد.

یک نماینده مجلس که می خواست نامش فاش نشود در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر، در خصوص جلسه غیرعلنی نمایندگان با وزیر امور خارجه گفت: در این جلسه در خصوص مذاکرات وین و توافقات صورت گرفته، وزیر امور خارجه گزارشی به مجلس ارائه داد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: در این گزارش ظریف صراحتا اعلام کرد اگر طرف مقابل به تعهدات خود در قبال ایران عمل نکند، ایران هم به عقب بازگشته و غنی سازی 20 درصد را آغاز خواهد کرد.

وی ادامه داد: وزیر امور خارجه اعلام کرد ایران نیز گام به گام همراه با اجرای تعهدات غرب، تعهداتش را اجرا خواهد کرد.

این نماینده مجلس با اشاره به پیام مجلس به ظریف، گفت: نمایندگان نیز اعلام کردند که مجلس فقط توافق خوب را می پذیرد و به هیچ عنوان زیر توافق بد را امضا نخواهد کرد، توافق خوب نیز عبارت است از لغو همه تحریم ها.

این عضو کمیسیون امنیت ملی اظهار داشت: علاوه بر این غرب باید در قبال گام های مثبتی که ایران برای اعتماد سازی بر می دارد، گام های مثبتی را برای رفع تحریم ها و اجرای تعهدات خود بردارد.