فابیوس: فرانسه کشور فلسطین را به رسمیت خواهد شناخت

رئیس دستگاه دیپلماسی فرانسه در سخنانی با بیان اینکه پاریس کشور فلسطین را به رسمیت خواهد شناخت، گفت: این اقدام خدمتی نیست که از سوی ما صورت بگیرد بلکه یک حق است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، لوران فابیوس، وزیر خارجه فرانسه در سخنانی در پارلمان این کشور که روز جمعه 28 نوامبر را به عنوان زمانی بررسی پیش‌نویس به رسمیت شناختن کشور فلسطین تعیین کرده بود، گفت: فرانسه کشور فلسطین را به رسمیت خواهد شناخت و این یک خدمتی نیست که از سوی ما سر بزند بلکه یک حق است.

وی با یادآوری این مساله که این نهاد اجرایی تنها مسوول اتخاذ این تصمیم است، افزود: مذاکرات صلح متوقف شده است و اوضاع خشونت‌باری حکمفرما شده است و هیچ مساله‌ای در غزه حل و فصل نشده و تنش‌ها در هر مکانی شدیدتر می‌شود.

فابیوس گفت: فرانسه برنامه‌های زمانی که از دو سال قبل برای حل و فصل نهایی درگیری‌ها میان اسرائیل و فلسطینی‌ها تدوین شده است، تایید می‌کند.

وی افزود: ما در سازمان ملل به همراه شرکایمان تلاش می‌کنیم تا قطعنامه‌ای در شورای امنیت برای آغاز و تکمیل مذاکراتی صورت بگیرد که گفته می‌شود که این مذاکرات دو سال به طول خواهد انجامید.

انتهای پیام

کد N602562