تدابیر شدید امنیتی در مصر و نگرانی از جمعه خونین سلفی‌ها

در پی فراخوان اخوان المسلمین و سلفی‌ها برای برگزاری تظاهرات سراسری در مصر، ارتش و نیروهای امنیتی این کشور به حالت آماده باش درآمده‌اند و خیابان‌های منتهی به مراکز حساس قاهره مسدود شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، محمد ابراهیم، وزیر کشور مصر دستور افزایش تدابیر امنیتی در قاهره، پایتخت و شهرهای بزرگ را صادر کرده است و هزاران نیروی نظامی و امنیتی در اطراف مراکز حساس مستقر شده‌اند.

ارتش مصر در محوطه ساختمان وزارت دفاع و کاخ اتحادیه (کاخ ریاست جمهوری مصر) با ادوات نظامی و خودروهای زرهی مستقر شده‌اند و راه‌های منتهی به این دو مرکز حساس را بستند. در ناآرامی‌های مصر این دو نقطه همواره کانون درگیری بوده‌اند.

در همین حال در تیراندازی افراد ناشناس به سوی خودرو نیروهای ارتش مصر در استان سوئز، یک سرتیپ ارتش کشته و دو نظامی دیگر زخمی شدند.

خبرگزاری رسمی الشرق‌الاوسط هم اعلام کرد که ارتش تدابیر امنیتی و اقدامات لازم برای حفظ امنیت تاسیسات، ساختمان‌ها و مراکز حیاتی دولت را اتخاذ کرده و برای تامین امنیت همکاری‌های لازم را با تمامی دستگاه‌های امنیتی و وزارت کشور خواهد داشت.

این خبرگزاری افزود: یگان‌های نظامی ناحیه مرکزی، در راستای آمادگی برای اجرای ماموریت امنیتی خود و حفاظت از اموال عمومی و خصوصی در قاهره و با مشارکت نیروهای واکنش سریع، به حالت آماده‌باش کامل در آمده‌اند.

ارتش مصر در چند روز گذشته برخی از یگان‌های خود را در نزدیکی تاسیسات مهم قاهره در مسیرهای اصلی و میدان التحریر مستقر کرده است.

انتهای پیام

کد N602031