امامی کاشانی:

ملت هیچ‌گاه تسلیم زیاده‌خواهی دشمن نخواهد شد

نماز جمعه,امامي كاشاني

امام جمعه موقت تهران گفت: ملت ما با اراده‌ای که از خود نشان داده به دنیا فهمانده است که هیچ‌گاه تسلیم زیاده‌خواهی دشمن نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آیت‌الله امامی کاشانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران با اشاره به مذاکرات ایران و 1+5 خاطرنشان کرد: استکبار به معنی خودبزرگ‌بینی است و ما این خودبزرگ‌بینی را در ژست اعضای 1+5 هم می‌بینیم.

وی افزود: خدا را شکر تیم مذاکره‌کننده جمهوری اسلامی، وزیر محترم خارجه و همراهان ایشان از نظر متانت و قدرت بیان جوری حرکت کرده‌اند که سیاست‌های ایران برای دنیا روشن شد و میلیاردها ملت روی زمین فهمیدند که ایران به دنبال سلاح هسته‌ای نیست و متوجه شدند که منطق جمهوری اسلامی منطقی است که سلاح هسته‌ای را حرام می‌داند.

امامی کاشانی با بیان این‌که طبق منطق کشورها باید از نظر انرژی هسته‌ای نیازهای خود را برآورده کنند تأکید کرد: همه کشورها باید به حقوق خود دست بیابند و استیفای حق وظیفه‌ای است که برای جهان بشریت و جمهوری اسلامی ایران مبنا و اصل است. همچنین مبنای ما بر اساس اصل اسلام است و منادی تفکر اسلامی نیز قانون اساسی و مقام معظم رهبری و ولایت فقیه است. ما چنین کشور منسجم و متحدی را داریم که زیر خیمه ولایت فقیه، مردم، مجلس و رهبری همگی یک حرف متحد را می‌زنند.

وی گفت: تیم مذاکره‌کننده ما نیز به پشتوانه تفکر دینی کشور جلو رفته است، بنابراین آن‌ها (1+5) مجبور است با ایران کنار بیاید و نمی‌تواند ایران را به زانو دربیاورند زیرا ملت ما با قدرت هیچ‌گاه تسلیم زور و زیاده‌خواهی دشمن نخواهد شد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اقدامات گروه‌های تکفیری و تندرو در منطقه تصریح کرد: گروه‌های تکفیری همان خوارج هستند که در زمان امیرالمؤمنین نیز وجود داشته‌اند و همین افراد بودند که اقدام به کشتن علی (ع) کردند.

وی در بخش دیگری از نماز جمعه این هفته تهران در رابطه با تحولات اخیر بحرین گفت: چند شب پیش به خانه آیت‌الله شیخ عیسی قاسم، عالم بزرگ بحرین ریختند و او را اذیت کردند و ما این هجوم‌ها را محکوم می‌کنیم. همچنین حرکت‌های زشتی که دشمنان اسلام انجام می‌دهند نیز برخواسته از استکبار است، استکباری که از مجموع انحرافی که در اسلام به‌وجود آمده با استکباری که در دنیا وجود دارد توأم شده است.

همچنین امامی کاشانی بخش دیگری از خطبه‌های خود را به بحث لزوم امیدوار بودن و خوش‌بینی به آینده اختصاص داد و خاطرنشان کرد: امید به آینده و خوش‌بین بودن به زندگی آینده انسان قدرت می‌دهد.

وی ادامه داد: طبق آیات و روایات ما نباید در کارهای خود فال بد بزنیم، زیرا امیدمان به آینده کاهش می‌یابد و دیگر کارهای را با اراده و قدرت انجام نمی‌دهیم، بنابراین باید در کارها از خدا کمک بخواهیم و اجازه ندهیم که مسائل ما را نسبت به آینده بدبین و دلسرد کنند.

انتهای پیام

کد N602014